en
Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Jak na vodní registraci 2013

vlajka HKVS Přes to, že vše probíhá jako loni a do konce registrace zbývá už jen pár dní, připomínáme jak se zaregistrovat, aby jste byli "vodní". I roce 2013 vám to může zajistit vodáckých příloh v časopisech a přinést významné slevy při nákupu vodáckého vybavení.

Každý vodní oddíl by měl mít v registraci vyznačeno zaměření vodní. Díky tomu jeho mladší členové budou dostávat Modkré stránky jako přílohu skautských časopisů, oddíly budou informovány o zajímavých specificky vodních věcech a v neposlední řadě budou moci využít slev na vodácké vybavení. Označeny jako vodní by měly být kluby dospělých i roverské kmeny, které jsou do modra laděny. Dále by vodní měly být všechny jednotky označené jako "přístav" a střediska, která mají alespoň polovinu vodních oddílů. Naproti tomu družiny se označují jako vodní jen pokud je jejich zaměření odlišné od zbytku oddílu.

Náhled registrace ve skautISu

Jako benefit mohou oddíly rovnou zaregistrovat své barvy. Podrobnosti o tom jak to udělat, hledej v Kapitánské poště z prosince 2010.


Od roku 2011 má registrace ve skautISu řadu kontrol. Jednou z nich i kontrola kapitánské zkoušky u vůdců vodních jednotek. Ideální je dopsat do kvalifikací daného kapitána, kdy získal kapitánskou zkoušku. V případě, že ji nesložil, výjimku z této povinnosti uděluje krajský kapitán VS. Pokud ho nemůžete kontaktovat, nebo ve vašem kraji není ustaven, můžete požádat přes webový formulář, aby vám výjimku udělil HKVS. Po vyjádření HKVS stačí do komentáře v registraci připsat, že výjimka byla udělena. Za pozornost stojí i možnosti skládání kapitánské zkoušky v roce 2013. V současné době existuje osnova rozdílové zkoušky pro absolventy kurzů instruktora vodní turistiky a současně vůdcovské zkoušky, stačí kontaktovat výhovného HKVS (vychovny(at)hkvs.cz).

V případě, že by jste potřebovali s registrací pomoci, nebo jste potřebovali výjimku v nějakém šibeničním termínu, napište na adresu organizacni(a)hkvs.cz, nebo zavolejte Hvězdářovi na tel. 603 965 184.

print Formát pro tisk