Kategorie: Ostatní akce, Články o vzděl. akcích

Velikonoční plachetní soustředění

Velké předsezónní soustředění připravené ve spolupráci Českého svazu jachtingu a 4. přístavu Jana Nerudy. Nosnou myšlenkou je propojení těchto velmi blízkých světů, přenos dovedností a zkušeností na obě strany, navázání nových přátelství a důkladná plachetní příprava.

Proběhne na VD Nechranice v komfortním zázemí interiéru, pár kroků od vody. Akce bude zajištěna zkušenými trenéry, vedoucími plachetních oddílů a vodními záchranáři.

Programová náplň je rozčleněna do několika oblastí tak, aby umožnila získat nebo posílit nezbytné dovednosti a znalosti: teoretické základy (pohyb plavidla pomocí plachet, Pravidla plavebního provozu, meteorologie a hydrologie, …), okruhový jachting, údržba a technická stránka malých plachetnic, základy hladinové vodní záchrany a trenérské minimum výuky jachtingu.

V rámci připravených programů je kladen důraz na získání co největší vlastní praktické zkušenosti s oblastmi výše. Účastníci stráví většinu času na vodě (pod plachtami) či její bezprostřední blízkosti. V rámci soustředění budou využity lodě třídy 420 a Cadet, k výuce a nácviku hladinové záchrany pak různě výkonné motorové čluny.

Účast je vhodná pro starší skauty a rovery s mírnými anebo pokročilými plachetními zkušenostmi. Kapacita je omezena na 12 účastníků.

Přihlásit je možné se přes skautIS zde do neděle 10. března 19:00. Po přijetí je nutné zaplatit zálohu účastnického poplatku ve výši 2 000 Kč a v průběhu března doplatit zbývající částku (mezi 2 000–2 500 Kč, dle výše přiznané dotace).

Společně s ním na stejném místě proběhne i Sportovní soustředění 4. přístavu, které je personálně oddělené (nicméně se budeme potkávat a čas od času podnikneme společné aktivity).

Organizační pokyny

Sraz: středa 27. března 16:00 4. přístav Jana Nerudy (Pitterova 2892/1, Praha 3)

Návrat: pondělí 1. dubna 19:00 4. přístav Jana Nerudy

Vedoucím akce je Erik ze 4. přístavu (erik@skaut.cz, 722 339 036).