Kategorie: Články o vzděl. akcích

Jachetní kurz Kovářov 2024

article picture To nejkvalitnější, co dokážem v rámci skautského jachtingu předat... Na 12.-16. června 2024 proběhne na skautské základně Kovářov petiděnní kurz plachtění - chceš-li se naučit plachtit či v tom zdokonalit, přihlaš se a pojeď :)

Kurz je určen všem skautským zájemcům z řad vodních i suchozemských skautů; je vhodný i pro úplné začátečníky, ale ani pokročilí se nebudou nudit. Věnovat se budeme plachtění na skautské P550, sportovní RS Feva, na pohodlných lodích Vaurien a možná si i vyzkoušíme větší plachetnici (do 12 m2 plachet). Můžete se těšit na střídání různých plachetnici, dálkové plavby i hru na vodě. Doporučujeme, aby se z oddílu účastnily dvoučlenné týmy, aby s plachtěním mohli pokračovat i ve svém oddílu. Začátečníci budou v úvodu podpořeni vlastním instruktorem na lodi, pokročilí se mohou těšit na na testování větších plachet či pokročilé výzvy.

Absolvováním kurzu lze splnit oblast Jachting ke Kapitánské zkoušce.

Jachetní kurz Kovářov

O kurzu

Termín: 12.-16. 6. 2024 (středa od 19h – neděle 13h)

Místo: skautská základna Kovářov na Lipně

Program:

středa: příjezd – večerní blok – úvod do jachtingu

čtvrtek: teorie, rozdělení do skupinek, oplachtění, vyplutí

pátek: skupinky – bloky – P550, RS Feva, Vaurien/větší plachetnice; hra na vodě

sobota: celodenní plavba

neděle: odstrojení lodí, úklid, odjezd

Může nastat změna programu v závislosti na povětrnostních podmínkách!

Instruktoři kurzu: Martin Chlad – Flint, Oldřich Pešina - Olda, Pavel Bacík - Flint a další...

Cena: 2 900 Kč, v ceně kurzu je zahrnuto ubytování, strava,  zapůjčení lodí a vodáckého vybavení. V ceně kurzu není zahrnuto půjčovné osobního vybavení a doprava (po domluvě lze vybavení zapůjčit a lze zajistit dopravu od vlaku/na vlak). Po přihlášení bude vybírán poplatek na transparentní účet Kapitanátu, při neúčasti se vrací až po obsazení náhradníkem. Možná sleva pro studenty aktivní v oddílech (v závislosti na výši získané dotace) i úhrada cestovného při přivezení vlastních lodí. (účastníci bez nároku na dotaci (pod 15 let a nečleni Junáka) platí 3400 Kč).

Přihlašování: přes skautIS na Metodický seminář do 2. června.

Kontakt a informace: Jan Fischer - Hvězdář, tel. 603 965 184 hospodar@hkvs.cz

plachty