Kategorie: Články o vzděl. akcích

Jachetní kurz Kovářov - uzávěrka přihlášek 23. 5.

article picture V červnu 2022 proběhne na skautské základně Kovářov pětidenní kurz plachtění - chceš-li se naučit plachtit či v něm zdokonalit, přihlaš se a pojeď :)

Kurz je určen všem skautským zájemcům z řad vodních i suchozemských skautů; je vhodný i pro úplné začátečníky, ale ani pokročilí se nebudou nudit. Věnovat se budeme plachtění na P550, jednoposádkových lodích (Optimist / RS Feva / RS Tera) a svezete se i na větší plachetnici (do 12 m2 plachet).

Absolvováním kurzu lze splnit oblast Jachting ke Kapitánské zkoušce.

O kurzu

Termín: 16.-20. 6. 2022 (čtvrtek – pondělí)

Místo: skautská základna Kovářov na Lipně

Program:

čtvrtek: příjezd – večerní blok – úvod do jachtingu

pátek: teorie, rozdělení do skupinek, oplachtění, vyplutí

sobota: skupinky – bloky – P550, Optimist, větší plachetnice

neděle: celodenní plavba

pondělí: odstrojení lodí, úklid, odjezd

Může nastat změna programu v závislosti na povětrnostních podmínkách!

Instruktoři kurzu: Martin Chlad – Flint, Oldřich Pešina - Olda a další...

Cena: 1 700 Kč, v ceně kurzu je zahrnuto ubytování, strava,  zapůjčení lodí a vodáckého vybavení. V ceně kurzu není zahrnuto půjčovné osobního vybavení a doprava (po domluvě lze vybavení zapůjčit a lze zajistit dopravu od vlaku/na vlak). Po přihlášení bude vybírán poplatek na transparentní účet Kapitanátu, při neúčasti se vrací o obsazení náhradníkem. Možná sleva pro studenty aktivní v oddílech i úhrada cestovného při přivezení vlastních lodí.

Přihlašování: přes skautIS buď na Metodický seminář do 23. 5. 2022.

Kontakt a informace: Jan Fischer - Hvězdář, tel. 603 965 184 hospodar@hkvs.cz

plachty