Kategorie: Aktuality o časopisech

První číslo elektronické Kapitánské pošty

Po půlroční odmlce se k vám vrací zpravodaj vodních skautů, Kapitánská pošta, nově v elektronické podobě.

Oproti poslednímu tištěnému číslu došlo k řadě změn: elektronická Kapitánská pošta je barevná, s novou grafikou, spoustou fotek a řadou interaktivních odkazů. Hlavním obsahem každého lichého čísla bude tematicky zaměřená metodická část, ale nepřijdete ani o aktuální informace ze Sítě vodních skautů, zprávy z akcí či pozvánky, pravidelná bude i rubrika historie.

elektronická Kapitánská pošta 1/2010

Metodická část prvního čísla elektronické Kapitánské pošty se věnuje pádlování. Dočtete se tak nejen o různých stylech pádlování, ale najdete i popis jednotlivých záběrů, tipy k výcviku pádlování, několik her i krátkou anketu, jak učí děti pádlovat tři různí vedoucí vodních skautů.

Co můžete v prvním čísle elektronické Kapitánské pošty dále najít?

• shrnutí Navigamu 2009 z pohledu organizačního týmu
  • ohlédnutí za závodem Přes tři jezy 2009
  • přehled zapojení vodních skautů do „staronových" časopisů Junáka
  • zajímavosti o historii tradiční lodě českých vodních skautů - pramice
  • pozvánku na čekatelský kurz VS Námořní akademie a Kapitánskou lesní školu VS

První číslo elektronické Kapitánské pošty naleznete v sekci Časopisy, kde je i archiv starších čísel. Stáhnout si ho můžete i kliknutím na obrázek titulní strany.

Elektronickou Kapitánskou poštu dostávají automaticky všichni kapitáni a všechny kapitánky oddílů vodních skautů a skautek, kteří v loňské registraci uvedli svůj email a krajští kapitáni. Pokud i vy chcete každý měsíc dostávat Kapitánskou poštu do své emailové schránky, stačí napsat na mail: kp@skaut.cz nebo se přihlásit k odběru přímo na těchto webových stránkách na levé liště pod menu.

Co na elektronickou Kapitánskou poštu říkáte? Jak se vám líbí? Co v ní chybí? Jaké další rubriky či informace očekáváte? Napište nám: kp@skaut.cz !

za redakci vaší elektronické Kapitánské pošty Pavlík