Kategorie: Aktuality o časopisech

Druhé číslo elektronické Kapitánské pošty

Necelý měsíc po prvním čísle je tu nové vydání zpravodaje vodních skautů, elektronické Kapitánské pošty!

Jak jste se dočetli již v minulém čísle, každé sudé vydání - a tedy i toto únorové - je zaměřeno publicisticky. Většinu jeho obsahu tak tvoří příspěvky od vás. Únorové číslo se věnuje zejména dvěma tématům: skautskému plesání a besedám, které vodní skauti uspořádali v Liberci a v Třebíči. V úvodu zavzpomínáme také na naše dva zesnulé bratry: Jaroslava Šejnohu-Akelu a Václava Břicháčka-Giganta. Pravidelnou rubrikou sudých čísel bude i představení krajských kapitánů a vodních skautů jejich kraje - začínáme v Plzni.

elektronická Kapitánská pošta 2/2010

Co můžete v druhém čísle elektronické Kapitánské pošty najít?

• reportáže ze skautských plesů a besed
  • rozhovor s krajským kapitánem Plzeňského kraje Bobrem
  • představení plzeňských vodních skautů
  • základní návody k používání nového webu HKVS
  • informace o připravovaném jarním srazu kapitánů a kapitánek
  • pozvánku na letošní SKARE
  • zprávy z Námořní akademie
  • článek o stavbě plachetnice La Grace
  • „manuál" krajského kapitána

Do příštího „publicistického" čísla, které vyjde v dubnu, můžete přispět i vy! Napište nám o akci, kterou jste uspořádali ve vašem městě či regionu, a podělte se o zážitky a zkušenosti s ostatními. Stačí poslat text a fotografie (s uvedením autora) na mailovou adresu eKP: kp@skaut.cz .

Druhé číslo elektronické Kapitánské pošty naleznete v sekci Časopisy, kde je i archiv starších čísel. Stáhnout si ho můžete i kliknutím na obrázek titulní strany.

Elektronickou Kapitánskou poštu dostávají automaticky všichni kapitáni a všechny kapitánky oddílů vodních skautů a skautek, kteří v loňské registraci uvedli svůj email, a krajští kapitáni. Pokud i vy chcete každý měsíc dostávat Kapitánskou poštu do své emailové schránky, stačí napsat na mail: kp@skaut.cz nebo se přihlásit k odběru přímo na těchto webových stránkách.

Co na elektronickou Kapitánskou poštu říkáte? Jak se vám líbí? Co v ní chybí? Jaké další rubriky či informace očekáváte? Diskutujte ve fóru nebo nám napište: kp@skaut.cz !

Těšte se už nyní na březnové vydání, které vám přiveze další porci vodácké metodiky!

za redakci vaší elektronické Kapitánské pošty Pavlík