Kategorie: Aktuality o časopisech

Březnová Kapitánská pošta právě vyšla

Březnová porce vodáckého čtení je tu! Vychází další číslo elektronické Kapitánské pošty!

Březnové číslo vám přináší především sedm stran vodácké metodiky. Téma zní "před vodáckou sezónou", a proto přinášíme několik rad jak na opravy od Milana Němce - Stopaře a "opáčko" k bezpečnosti a záchraně od Tomáše Fialy - Fialíka. Dále se dozvíte několik aktualit ze Sítě vodních skautů a Kapitánské lesní školy, můžete si přečíst o chystané akci Eurosea 10 a nechybí ani další pravidelná rubrika lichých čísel - historie.

elektronická Kapitánská pošta 3/2010

Co můžete v třetím čísle elektronické Kapitánské pošty najít?

• metodiku: jak na opravy
  • metodiku: bezpečnost, prevence, záchrana
  • aktuální informace o srazu kapitánů
  • připomenutí narozenin čestné hlavní kapitánky Vlasty Páleníkové
  • rozhovor s čestnou hlavní kapitánkou
  • vzpomínku na Jacka
  • informace o Eurosea 10
  • výzvu k vaší možné účasti na Eurosea 10
  • informace o připravovaných změnách ve vodáckém vzdělávání
  • zprávy z KLŠVS
  • historii skautského jachtění

Příští, dubnové číslo, bude opět „publicistické". Přispět do něj můžete i vy! Napište nám o akci, kterou jste uspořádali ve vašem městě či regionu, a podělte se o zážitky a zkušenosti s ostatními. Stačí poslat text a fotografie (s uvedením autora) na mailovou adresu eKP: kp@skaut.cz. Chystáte se právě u vás odemykat řeku, přehradu či rybník? Napište nám!

Třetí číslo elektronické Kapitánské pošty naleznete v sekci Časopisy, kde je i archiv starších čísel. Stáhnout si ho můžete i kliknutím na obrázek titulní strany.

Elektronickou Kapitánskou poštu dostávají automaticky všichni kapitáni a všechny kapitánky oddílů vodních skautů a skautek, kteří v loňské registraci uvedli svůj email, a krajští kapitáni. Pokud i vy chcete každý měsíc dostávat Kapitánskou poštu do své emailové schránky, stačí napsat na mail: kp@skaut.cz nebo se přihlásit k odběru přímo na těchto webových stránkách.

Co na elektronickou Kapitánskou poštu říkáte? Jak se vám líbí? Co v ní chybí? Jaké další rubriky či informace očekáváte? Diskutujte ve fóru nebo nám napište: kp@skaut.cz !

Elektronická Kapitánská pošta bude jen taková, jakou ji sami budete chtít!

za redakci vaší elektronické Kapitánské pošty Pavlík