Kategorie: Aktuality o časopisech, Novinky

Vyšla únorová Kapitánská pošta!

KP2023/02 Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Potřebuješ ty nebo někdo z vedení oddílu kapitánskou zkoušku? Zbývá pár posledních míst na víkendový kapitánský kurz, který touto formou pořádáme poprvé! Nezapomeňte si zapsat do diářů jarní sraz VS ve Znojmě, připravujeme nabitý program! Přinášíme první informace ke Skare 2023 na Máchově jezeře. S oddílem nebo samostatně do servistýmu můžete vyrazit na mezinárodní jamboree s vodáckým programem AQUA 2023 na Slovensko. Dobrodružství do skautingu, zejména do vodního, rozhodně patří. Další článek k tématu Řízení rizika se věnuje vyhodnocení rizika. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v říjnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Vodácké desetikoruny
  • Mod/kré stránky

• Běží přihlašování na Kapitánský kurz 2023
  • Jarní sraz VS ve Znojmě
  • SkaRe 2023 na Máchově jezeře
  • Prebuď v sebe Atlanťana na AQUA 2023
  • Zemřel Karel Trávníček – Origo

Metodika a programové tipy

• Dobrodružství a řízení rizika: vyhodnocení rizika
  • Příroda – Cheekyjay

• Mokré dějiny zemí koruny české LV – Křižovatka Evropy
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuhttps://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 3. 2023.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese:vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty