Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Vyšla říjnová Kapitánská pošta!

KP2023/10Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. Toto číslo je plné aktualit – běží přihlašování na podzimní sraz VS v Táboře, kde proběhnou volby nového HKVS. Máte možnost objednat si diář vodních skautů na příští rok nebo se přihlásit na kurzy – Lodního tesaře, plavčíka – záchranáře v Praze nebo WW rescue seminář ve Znojmě. Berete na sjíždění řek P550? V čísle najdete návod na dřevěné šoupačky, které významně zvýší jejich životnost. To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v říjnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Mod/kré stránky

• Podzimní VOLEBNÍ sraz vodních skautů v Táboře klepe na dveře!
  • Vyznamenání
  • Neztrať přehled ani v nadcházejícím roce! Diář vodních skautů 2023/24 – nyní k objednání
  • Lodní tesař 2024 – nauč se postavit či opravit loď
  • Staň se vodním záchranářem
  • WW rescue seminář 2024

Návody & praxe

• Šoupačky na P550

Programové tipy

• Příroda – Cheekyjay

• Mokré dějiny zemí koruny české LVIII – Vary
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu https://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 11. 2023.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Redakce elektronické Kapitánské pošty