Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Vyšla prosincová Kapitánská pošta!

KP2023/10Přináší informace, novinky a reportáže ze světa vodních skautů. V listopadu skončilo volební období minulého HKVS a byl zvolen nový. Čemu se věnoval HKVS v posledním období a kdo byl zvolen? Čtěte dále! Dozvíte se také, jak začít s plaveckým způsobem prsa, nebo jak udělat zvedací mechanismus kormidla na P550. Co přináší nová rubrika Řízení rizika – sdílení chyby? Jaký byl letošní Kapitánský kurz nebo podzimní splutí Lomnice? To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v prosincové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

• Úvodník
  • Zprávy z HKVS
  • Vodácké desetikoruny
  • Mod/kré stránky

• Zpráva HKVS o činnosti 2020–2023
  • Ze skautského zpravodajství

Řízení rizika – sdílení chyby

• Ztratila se žabička
  • Plovák

Metodika

• Plavecký způsob prsa – jak začít?

Návody & praxe

• Zvedací mechanismus pro skautská kormidla

Programové tipy

• Příroda – Cheekyjay

Z našich vod

• Kapitánský kurz je za námi
  • Podzimní splutí Lomnice pod taktovkou vodních skautů

• Mokré dějiny zemí koruny české LIX – Plavárníci
  • Termínka

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webuhttps://casopisy.skaut.cz, kde si je můžete i stáhnout.

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 20. 1. 2024.