Kategorie: HKVS hlásí

Vodní skauti, koronavirus, info HKVS

vlajka HKVSJarní sraz VS zrušen, Skare ohroženo, rozbíhá se skautská služba, odkazy na aktuální zdroje inforamcí...

Ahoj sestry a bratři,

rád bych vám v krátkosti sdělil několik zpráv v souvislosti s nastalou situací dočasného přerušení skautské činnosti a celostátní karantény. Situace se dynamicky vyvíjí, sledujte proto aktuální doporučení a nařízení vlády ČR a také stránky Junáka - českého skauta. Také vám pravděpodobně přišel na jednotky mimořádný balíček ústředí.

1. Jarní sraz vodních skautů je zrušen. Chystané programy se pokusíme zajistit na příštích srazech, důležitým aktuálním tématům se budeme věnovat v Kapitánské poště.

2. Konání SKARE je silně ohroženo, spíše nebude.

3. V souvislosti s dočasným pozastavením skautské činnosti bych na vás chtěl apelovat, abyste nepodléhali pokušení pořádat „soukromé akce“ (ani po případném zrušení karantény) s dětskými členy oddílu. V případě, že by se na podobném podniku něco přihodilo (zlomená ruka), neplatí pojištění, které má sjednán Junák – český skaut. Zároveň, kdyby při takové akci došlo k nákaze novým typem koronaviru (např. více osob), byl by to velký problém, vydržme to, i když mnohé jarní vody tečou.

4. Rozbíhá se skautská služba společnosti, některé obce již požádaly skauty o pomoc např. s donáškou nákupů pro seniory, zde může být naše místo. V odkazu výše podrobnější doporučení a informace. Nezapomeňte, že často ti nejpotřebnější mohou být blízko - v jiném bytě, v sousedním domku, rozhlédněte se nejprve v blízkém okolí.

5. Vládou přijatá opatření mohou trvat delší dobu, pokračujme ve skautské činnosti na dálku. I na ústřední úrovni vznikají mnohé tipy a návody, připravujte online schůzky či úkoly, hry a aktivity rozesílané mailem či jinak.

6. Buďme připraveni, plánujme jarní a letní akce, programy na tábory atp., až epidemie odezní a já doufám, že to bude před prázdninami, bude se nám hodit mít všechno připravené.

7. Veškeré dostupné informace, nápady, návody a doporučení pro skauty na www.skaut.cz/koronavirus.

Nepropadejme panice, nenadávejme! Zpomalme, soustřeďme se na mezilidské vztahy doma, zkusme ten čas využít pro to, co jindy zanedbáváme nebo odkládáme.

Za celý HKVS,

David Svoboda – Cedník, hlavní kapitán