en
Kategorie: Novinky, Závody

Orlický pětitratlon 2017

Podzimní sraz Další závod ze seriálu O Pohár přístavů - tentokrát 14.10.2017 na Orlici!8. ročník vodáckého závodu na Orlici pořádá 7. oddíl vodních skautů Štiky Hradec Králové.


KDY: 14.10.2017

KDE: loděnice farmaceutické fakulty UK na slepém rameni Orlice


ORGANIZACE ZÁVODU:

8:00 - 10:00  registrace

10:00 nástup ve skautském kroji, výklad tratě

10:20 start první posádky

15:00 vyhlášení výsledků, ukončení závodu


KATEGORIE:

Vlčata a žabičky: rok narození 2006 a mladší, kormidelník starší 18 let. Pokud je problém v postavení posádky vlčat (žabiček) kvůli jednomu členu staršímu o jeden rok (tzn. nar. 2005 a chce jet za vlčata) nesmí součet roků členů posádky (bez kormidelníka) přesáhnout 44 let.

  • Kategorie žabiček a vlčat je společná (možné i mix posádky). V případě tří a více přihlášených posádek v jednotlivých kategoriích může být rozhodnuto o rozdělení kategorie na žabičky a vlčata.

Skauti a skautky: rok narození 2005 – 2002

  • Skautské posádky složené z chlapců a dívek startují v kategorii Skauti. Pro vypsání kategorie musí být přihlášeny alespoň tři posádky, jinak se kategorie slučují. 

Open: rok narození 2001 a starší

  • Kategorie Open je bez rozlišení pohlaví. 
V případě zájmu je možno zařadit i kategorii R+R (rok narození 2001 - 1998).

 

PRŮBĚH ZÁVODU:

Hlavní závod se skládá ze součtu časů pramice a štafety kanoí.

Pramice P550: závod na hladké vodě (cca 2km) přerušovaný disciplínami. Čas strávený na disciplínách je zahrnut do času start-cíl. Na disciplínách je možno nabrat čekačky nebo trestné vteřiny za nesplnění úkolu.

Disciplíny: lanová překážka, provazový žebřík, překvapení, běh terénem, „přebobrování“ klády sekerou. Změna vyhrazena.

Kanoe: štafetový závod (cca 1.5 km). Na trase kanoe se střídají háčci. U kategorie skauti/skautky a open je možno prostřídat i kormidelníka, ale vždy tak, aby každý člen posádky jel alespoň jeden úsek na háčku nebo na kormidle.
U kategorie vlčata/žabičky zůstává po celou dobu dospělý kormidelník v lodi.

 

VYBAVENÍ POSÁDKY:

Pádla, vesty,  svačiny a pití, převlečení do lodi. Lodě zajišťuje pořadatel. V případě nepříznivého počasí je k dispozici přístřešek a plachta. Možnost opékání buřtů – ohniště u loděnice.


STARTOVNÉ:

100,-  Kč za posádku

Přihlášky posílejte do 6.10. 2017 na mohelka@seznam.cz - přihláška.docx  


VYHODNOCENÍ A CENY: 

Všechny posádky obdrží diplom. Nejlepší posádka v kategorii obdrží pohár a věcné ceny. Závod je hodnocen v seriálu závodů O pohár přístavů.


Popis cesty na loděnici:

Z nádraží ČD trolejbusem č. 7 na zastávku Malšovice -  U Čechů (konečná). Poté pěšky vyznačenou cestou cca 1.2 km na loděnici. Pokud si někdo netroufá, dejte vědět, vyšleme někoho jako doprovod.

Lístky na MHD v prodeji na nádraží v trafice. Koupit i na cestu zpět, na konečné v Malšovicích není možnost, jen u řidiče.

Kontakt: 734 150 720, Renata - volejte v případě změn v den závodu, ztracení se v HK apod.

print Formát pro tisk