Kategorie: Závody

Mimoňské Meandry 2010

Informace o 15. ročníku boje o mimoňské pádlo, aneb Meandry 2010!

XV.Meandry 2010

Štafeta 5 členných posádek, pořádaná přístavem „Ralsko“Mimoň

Termín:4.-5.6.2010

Místo:Mimoň a okolí

Prezentace:Hradčany – sk.chata

Velitel závodu:Jan Šantora-Cipajs

Startovné:250 Kč za posádku

Kontakt: 2.ovsH2O@seznam.cz

Startovat mohou ne jen členové skautské organizace, ale i veřejnost.

O co vlastně jde: Závodí se v 5 člených posádkách a sice v disciplínách:

1. Závod C-2 – na Ploučnici v úseku Mimoň (sk.dům) – Boreček

2. Běh terénem – z Borečku od mostu až po skálu Generál v Hradčanech

3. Jízda na horském kole – okruh po bývalé tankové cestě v těžkém terénu

4. Jízda na silničním kole – Okruh v Hradčanech na letišti

5. Závod pramic – samostatně mimo štafetu, na rybníku v Hradčanech. Čas pramice se připočítá k celkovému času štafety, ( u kategorií skauti a skautky nejede dospělák)

Horolezecká stěna – Zahájení před startem C-2 v Mimoni (u kategorie skauti a skautky leze háček z C-2 u ostatních může i zadák)

Letos také otevřena kategorie pro dvojice!

Pravidla: závodí dvojice ve štafetě:Stěna 1 , C2 (2),štafeta(běh,silnice,horák) musí být ve dvojicích rozdělena v poměru 2:1 + čas pramice ve dvojici se přičítá k celkovému času.

Účastníci této štafety se mohou účastnit i normálního závodu!

Startovné: 50 Kč/osoba, pokud někdo z dvojice startuje v normálním závodě, startovné už platit nemusí.

Přihlášky a bližší informace budou k dispozici v blízké době zde na stránkách a také na stránkách 2.ovs H2O Mimoň

Podmínky závodu:

U kategorie skautů a skautek kormidelník starší 18 let,závodí pouze v C-2.Neúčastní se ostatních disciplín.U kategorie skautek a rangers musí být kormidelník žena.Do jednotlivých úseků štafety musí být rozdělena celá posádka (každý má 1 úsek +pramici).

Každý závodník může soutěžit pouze za jedinou posádku!Start nebude hromadný.Časové odstupy posádek upřesníme v sobotu.Horské, silniční kolo, vesty,lodě, pádla musí být označeny, aby nedošlo k záměně.POŘADATEL NERUČÍ ZA ZTRÁTU, NEBO ZÁMĚNU VĚCÍ! Posádka bez předepsaného vybavení NESTARTUJE .

Pořadatel nezajišťuje pojištění účastníků.Jakékoliv případné pojištění si účastník sjedná výlučně sám na své náklady.Ze zaplaceného startovného žádné pojištění nevyplývá.

Bezpečnost:Za bezpečnost závodníků odpovídá vedoucí výpravy či přístavu.

Možnost zapůjčení plastové kanoe typu Vydra!

Těšíme se na Vás

Vodní skauti z Mimoně