Kategorie: Závody

Meandry 2015 ... aneb boj o mimoňské pádlo

Tradiční štafetový závod, pořádaný přístavem Ralsko Mimoň. Informace k závodu naleznete na www.skautimimon.cz

XX. Meandry 2015

Štafeta 5 členných posádek,

pořádaná přístavem „Ralsko“ Mimoň

Termín: 29. 5. - 31. 5. 2015

Místo: Mimoň a okolí

Prezentace: Hradčany – skautská chata

Velitel závodu: Jan Šantora-Cipajs

Startovné: 250 Kč za posádku

Startovat mohou ne jen členové skautské organizace, ale i veřejnost.

Pátek…         příjezd do Hradčan, do areálu skautské chaty, ubytování, táborák

Od 16.30 do 21.00 prezentace – Pouze v pátek!

POZOR!!! Z důvodu oprávněných připomínek, je bytování pro dětské oddíly odděleno stranou, od dospělých závodníků a veřejnosti.

Sobota…        Od 8.45 nástup, vysvětlení pravidel štafety

Od 10:00 zahájení štafety

16:00 – 17:00 Vyhlášení výsledků

18:00 – oficiální ukončení závodu

20:00 - Večer tradiční Country bál pro dospělé, pod širým nebem v areálu skautské chaty

Program po skončení závodu si zajišťuje každý sám. Doporučujeme výlety do okolí Polomených hor, návštěva místní ZOO atd.

Kategorie

1. Skauti, skautky - rok narození 2005-2000, kormidelník starší 18 let, kormidelník starší 18 let

2. Roveři, Rangers, rok narození 1999-97

3. Mlaďoši, rok narození 1996-84, povoleny jsou i smíšené posádky

4. Veteráni, veteránky -  1985 a starší, povoleny smíšené posádky

5. Zombie -  v posádce musí všichni starší 50 let!!!

Přihlášky:      K vyplnění na www.skautimimon.cz v rubrice Meandry!

Do 28. 5. 2015

Tel. 777 32 33 96, E-mail: meandry@skaut.cz

Přihlášky je nutné poslat včas, kvůli startovním číslům.

Stravování: Vlastní, pořadatel zajišťuje pouze sobotní oběd

Občerstvení: Vodácký bar v areálu skautské chaty, je otevřen od sobotního rána, do nedělního rána! V pátek uzavřen!

Ubytování: Ve vlastních stanech v areálu skautské chaty. Dětské oddíly mají zajištěné ubytování v klidné části!!!

Vybavení jednotlivce:  Zajišťuje vedoucí výprav dle zvyklostí.

Jezdci na kolech musí mít přilbu a reflexní vestu! Závodníci C2 musí mít plovací vesty!

V případě potřeby lze u nás zapůjčit plastovou kanoe. Včas nahlásit. Pramici zajišťuje pořadatel.

1. Štafeta o mimoňské pádlo
  2. Závod C-2 – na Ploučnici v úseku Mimoň (sk. dům) – Boreček
  3. Běh terénem – z Borečku od mostu až po skálu Generál v Hradčanech
  4. Jízda na horském kole – okruh po bývalé tankové cestě v těžkém terénu
  5. Jízda na silničním kole – Okruh v Hradčanech na letišti
  6. Závod pramic – samostatně mimo štafetu, na rybníku v Hradčanech; Čas pramice se připočítá k celkovému času štafety, (u kategorií 1+2 nejede dospělák)

Závod dvojic!

Pozor: Opět otevřená disciplína pro dvojice od 18 let do… jak se cítíš!

Pravidla: závodí dvojice ve štafetě: C2 (2), štafeta (běh, silnice, horák) musí být ve dvojicích rozdělena v poměru 2:1 + čas pramice ve dvojici se přičítá k celkovému času.

Účastníci této štafety se mohou účastnit i normálního závodu!

Startovné: 50 Kč/osoba

Podmínky závodu:

U kategorie skautů a skautek kormidelník starší 18 let, závodí pouze v C-2.Neúčastní se ostatních disciplín. U kategorie skautek a rangers  musí být kormidelník žena. Do jednotlivých úseků štafety musí být rozdělena celá posádka (každý má 1 úsek +pramici).

Každý závodník může soutěžit pouze za jedinou posádku! Start nebude hromadný. Časové odstupy posádek upřesníme v sobotu. Horské, silniční kolo, vesty, lodě, pádla musí být označeny, aby nedošlo k záměně. POŘADATEL NERUČÍ ZA ZTRÁTU, NEBO ZÁMĚNU VĚCÍ!    Posádka bez předepsaného vybavení NESTARTUJE.

Pořadatel nezajišťuje pojištění účastníků. Jakékoliv případné pojištění si účastník sjedná výlučně sám na své náklady. Ze zaplaceného startovného žádné pojištění nevyplývá.

Bezpečnost: Za bezpečnost závodníků odpovídá vedoucí výpravy či přístavu.

Těšíme se na Vás

Vodní skauti z Mimoně