Kategorie: Závody

Jablonecká regata 2019

Přijeďte si do Jablonce zlepšit své jachtařské dovednosti a potrénovat závodní techniku! 11. ročník závodu proběhne v sobotu 5. října.

Pátek 4. 10. od 19:00 ve Skautském domě na Šumavě (přezůvky s sebou)

• Opakování pravidel, plachetní techniky, startovní vlajkami, meteo, popis trati.
  • Nepovinné, doporučeno pro kategorii N.

Sobota 5. 10. VD Mšeno, přehrada levý břeh 9 hodin.

• Zahajovací nástup s upřesňujícími detaily rozjížděk, ihned start dle kategorií.
  • v 17 hodin ukončení závodů, balení, slavnostní nástup s vyhlášením výsledků u loděnice.

Závodní kategorie

Regata se jede podle pravidel SKARE. Startování i vlajkami.
Vyhlášené lodní třídy: P-550 a Open = libovolná plachetnice;

• Kategorie: Q (žabky a vlčata, věk < 12),
  • S (skauti a skautky, věk < 16)
  • R (R&R, věk < 19)
  • V (veteráni)
  • N (new or never) – 1 člověk v lodi ví a umí, ostatní (min. 2) se učí.

Mix věků se předpokládá.

Propozice závodu

• Pohár přístavů – prvních 6 lodí v každé obsazené kategorii přináší svému přístavu body
  • Tratí je klasický trojúhelník, případně zkrácený dle větrných podmínek.
  • Nelze střídat posádku lodi do rozjížděk oproti nahlášenému složení a dané kategorii!
  • Posádka nesmí během závodů měnit plachetní číslo.
  • Prosím o předběžné vyplnění přihlášek do závodů – změny na místě možné. Pokud chce někdo startovat ve vícero kategoriích/třídách, prosím vyznačte v přihlášce u jména. Pokusíme se zohlednit do rozpisu rozjížděk.

Zajištění akce

• Startovné 80 Kč/osobu nezahrnuje ubytování, naopak diplom a oběd (miska, lžíce, hrnek s sebou).
  • Prosím o přihlášení na Regatu do úterý 1.10.2019. Zájemci o ubytování dříve. Úschova lodí jako loni.
  • Uzávěrka jmenných přihlášek v pátek 4. 10. ve 22:00 (i elektronicky), výjimečně sobota 7:30 hodin!

Kontakt a přihlášky

Honzik – honza.chlad@skaut.cz