Kategorie: Závody

Jablonecká regata 2018 – propozice

Přijeďte si do Jablonce zlepšit své jachtařské dovednosti a potrénovat závodní techniku 6. října 2018 na jubilejní 10. ročník regaty!

Pátek 5. 10. od 19:00 ve Skautském domě na Šumavě (přezůvky)
Opakování pravidel, plachetní techniky, startování vlajkami,, meteo, popis trati.
Nepovinné, doporučeno pro kategorii N.
Sobota 6. 10. VD Mšeno, přehrada levý břeh 9 hodin.
Zahajovací nástup s upřesňujícími detaily rozjížděk, ihned start dle kategorií.
17 hodin ukončení závodů, balení, slavnostní nástup s vyhlášením výsledků u loděnice.

Propozice závodu

• Regata se jede podle pravidel Skare.
  • Startování i vlajkami
  • Tratí je klasický trojúhelník, případně zkrácený dle větrných podmínek.
  • Nelze střídat posádku lodi do rozjížděk oproti nahlášenému složení a dané kategorii!
  • Posádka nesmí během závodů měnit plachetní číslo.
  • Pohár přístavů – prvních 6 lodí v každé obsazené kategorii přináší svému přístavu body.

Závodní kategorie

Vyhlášené lodní třídy: P550 a Open = libovolná plachetnice

• Q (žabky+vlčata – věk < 12)
  • S (skauti + skautky – věk < 16)
  • R (R&R < 19)
  • V (veteráni)
  • N (new or never) – 1 člověk v lodi ví a umí, ostatní (min. 2) se učí. Mix věků se předpokládá.

Zajištění akce a přihlašování

• Přihlášky do úterý 2. 10. 2018. Zájemci o ubytování dříve. Úschova lodí jako loni.
  • Uzávěrka jmenných přihlášek v pátek 22:00 (i elektronicky), výjmečně sobota 7:30 hodin!
  • Prosím o předběžné vyplnění přihlášek do závodů – změny na místě možné. Pokud chce někdo startovat ve vícero kategoriích/třídách, prosím vyznačte v přihlášce u jména. Pokusíme se zohlednit do rozpisu rozjížděk.
  • Startovné 70 Kč/osoba nezahrnuje ubytování, naopak zahrnuje diplom a oběd (s sebou misku, lžíci, hrnek).
  • Prosím o přihlášení do úterý 2. 10. 2018. Zájemnci o ubytování dříve. Úschova lodí jako vloni.
  • Příhláška a propozice ke stažení zde.

Na setkání se těší

Logo, Honzik, Guru