en
Kategorie: Z našich vod

Dům pro kamarády

Blíží se vám jarní prázdniny a nemáte pro oddíl vhodnou střechu nad hlavou?
Chcete s R+R nebo KD vyrazit na víkend někam, kde jste ještě nebyli?
Chcete si udělat výjezdní zasedání rady čehokoli od přístavu či střediska po okres a kraj?

Pak si přečtěte níže uvedené řádky mého kamaráda Martina Fryče, v Liberci známého knihkupce, zdravotníka, vodáka, vandráka, … . Pokud vás nabídka zaujme a chcete vědět víc, pište na uvedený kontakt

Vezír

Jedno malé údolí, jeden dům.

Dům k nám doputoval po předcích, je v Huti u Pěnčína (mezi Jabloncem a Železným Brodem). Sami ho užijeme jen trochu a rádi bychom, aby tam bylo víc živo. Nechceme ho pronajímat anonymně přes internet, spíš půjčovat kamarádům a kamarádům kamarádů.
Už jsme tam měli partu patnácti tanečníků, trojici rodin s dětmi, obyčejnou dvojici a tak. Krásně se tam čte, relaxuje, chodí na procházky, na běžky, poslouchá potok, rozpráví...

Je to zkrátka
DŮM PRO KAMARÁDY MEZI LESEM, LOUKOU A POTOKEM, V SOUSEDSTVÍ DOKTORA KITTELA A ČERNÉ STUDNICE. (dlouhý název? však je to velký dům... :-) )

Stručně popisně:
Obývací kuchyň, obývací pokoj, v patře ložnice, pokojík, v suterénu koupelna s WC.
Devět míst na postelích (vč. dek a polštářů a příp. i povlečení), dalších šest či víc míst na matracích a dekách. Ale často využíváme jen dvě místnosti + koupelnu a patro je mimo.
Kuchyň se sporákem, hrnci a nádobím.
Kamna a kotel ústředního topení na dřevo a uhlí.

Stran peněz: Při cca pěti lidech je příspěvek na náklady cca 500 za celý dům
za jednu noc. A kdejaká dohoda je možná.

 

Pro skauty a jiné dobrodružné povahy bych doplnil, že poblíž je i krásný kraj dávných břidlicových lomů (některé jsou zatopené) a strání. Já to znám nejvíc kolem Bratříkova a Těpeří, ale jde to až ke Kamenici, možná to tam znáte.

Martin Fryč, Liberec

mfryc()antik-fryc.cz

print Formát pro tisk