Kategorie: Samostatné články

Novinky ze světa vodních skautů

Kapitánské zkoušky 2019

Kapitánský odznak vodních skautůHKVS vyhlašuje kapitánské zkoušky pro činovníky působící ve vedení skautských vodáckých oddílů. Jedná se o samostatné zkoušky bez přípravného kurzu, proto se předpokládá dostatečná praxe uchazečů.

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 27.1.2019 14:42  •  Přečteno: 129x

Řidičák na loď - kurz VMP 2019

article picturePrůkaz Vůdce malého plavidla je užitečný pro všechny,
kdo chtějí řídit loď s motorem, většími plachtami nebo i plout
na frekventovaných místech. Nyní HKVS společně s VZS ČČK otevírá kurz, jehož součástí bude i praktická zkouška pro neomezené motory a plachty.

Autor: Hvězdář  •  Vydáno: 23.1.2019 16:57  •  Přečteno: 290x

Lodní tesař 2019 – nauč se postavit/opravit loď

foto/obrázek poskytl(a): Microsoft-klipartChceš vdechnout znovu život starší lodi, nebo třeba jednou postavit novou? Oplachtit pramici nebo kánoi? Naučit se práci se dřevem, laminátem či plastem? Pak právě pro Tebe je určen tento výběrový kurz.

Autor: Hvězdář  •  Vydáno: 21.1.2019 17:11  •  Přečteno: 269x

Propozice závodů o Pohár přístavů 2019

V roce 2019 se o Pohár přístavů pojede jako seriál pádlovacích i plachetních závodů na skautské pramici P550.

Autor: Rys  •  Vydáno: 21.1.2019 8:52  •  Přečteno: 78x

Akreditované vodácké kurzy se slevou i pro rok 2019

Vodácká škola záchrany Petra Ptáčka patří k našim nejznámějším organizacím, které se snaží o výuku a zvýšení bezpečnosti vodáků. Prostřednictvím HKVS se skauti mohou účastnit těchto kurzů s 20% slevou.

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 18.1.2019 7:32  •  Přečteno: 126x

Kapka HKVS 2019

Je spuštěno přihlašování na kurz Kapka HKVS 2019.

V tuto chvíli je kurz plně obsazen, stále však přijímáme náhradníky.

Autor: Fialík  •  Vydáno: 9.1.2019 8:53  •  Přečteno: 121x

Vyšla prosincová Kapitánská pošta!

KP2018/12 Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Vzhledem k blížícím se volbám nového HKVS představujeme celkový přehled naší agendy včetně možností, jak pomoci nebo se zapojit. Hned několik článků se věnuje mezinárodnímu skautingu – představení odborky mezinárodní skaut/skautka a reportážím ze zahraničních akcí, kterých je možné se s oddílem nebo samostatně zúčastnit. Pokud přemýšlíte, kam jet v létě na puťák, přinášíme tip na polskou řeku Drwęca. Hned několik vodáckých oddílů se zúčastnilo celostátního kola Závodu vlčat a světlušek, některé dokonce obsadily stupně vítězů. Jak se na závod připravovaly? Jaké byly letošní Tři jezy? Nebo podzimní sraz VS v Plzni? A co se chystá na jarní sraz? Kdo byl Josef Rössler Ořovský? Dočtete se v tomto čísle.

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 23.12.2018 12:08  •  Přečteno: 203x

Poslední Pádler letošního roku je na světě!

Čtvrté a tedy poslední vydání vodáckého časopisu Pádler jen před pár dny spatřilo světlo světa a nyní už je k dostání ve vodáckých obchodech, půjčovnách a taky ve spoustě trafik. Nenechte si ujít rozhovor s Cedníkem a vánoční nadílku!

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 2.11.2018 13:35  •  Přečteno: 247x

Vyšla říjnová Kapitánská pošta!

KP2018/10 Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Dočtete se, na co se můžete těšit na podzimním srazu VS v Plzni nebo jaké byly proběhlé akce – Navigamus 2018, KLŠVS, víkend divoké vody a ČLK SEALs. V rozhovoru s Hondzikem se dozvíte, co je Eurosea a kdo tvoří Odysseus group a jaké je její poslání, v rozhovoru s Pastelkou odhalíte úskalí, která mohou čekat na toho, kdo se rozhodne vrátit po letech ke skautingu a rovnou založit oddíl. Dalšími tématy jsou sucho, velký problém dneška, a zero-waste tábor, neboli tábor bez odpadu. Mokré dějiny se věnují tomu, jaké byly úlohy českých námořníků při vzniku Československé republiky před sto lety. Před zimní sezónou se vám určitě budou hodit tipy na program v bazénu.

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 31.10.2018 22:14  •  Přečteno: 352x

Posledních pár dní na přihlášení na podzimní sraz VS v Plzni

Logo KLŠVS Registrace na podzimní sraz v Plzni se pomalu, ale jistě chýlí ke konci - už jenom do pátku máš možnost se řádně registrovat.

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 31.10.2018 21:23  •  Přečteno: 327x

Starší novinky hledejte v jednotlivých sekcích webu, nebo v archivu novinek.

Z našich vod

ze života vodních skautů

Akreditované vodácké kurzy se slevou i pro rok 2019

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 18.1.2019 7:32  •  Přečteno: 126x

Kapka HKVS 2019

Je spuštěno přihlašování na kurz Kapka HKVS 2019.

V tuto chvíli je kurz plně obsazen, stále však přijímáme náhradníky.

Autor: Fialík  •  Vydáno: 9.1.2019 8:53  •  Přečteno: 121x

Hledáme pořadatele srazů vodních skautů

Logo KLŠVS Jak už několikrát zaznělo, tradiční srazy vodních skautů budou moci pokračovat pouze v případě, že bude, kdo by je pořádal. Co ale vám osobně pořádání srazů může přinést? Pomineme-li dobrý pocit z vykonané práce a seznámení se s novými lidmi a místy, v programové oblasti můžete rozvíjet své instruktorské dovednosti v širších souvislostech, z pohledu manažerského je pořádání takovýchto akcí zajímavá zmínka v životopisu. V týmu zázemí zase vyzkoušíte své komunikační dovednosti a logistické myšlení.

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 31.5.2018 13:08  •  Přečteno: 500x

Víkend jízdy a záchrany na divoké vodě – květen 2018

Logo KLŠVS Ahoj, máš chuť se naučit či zdokonalit v jízdě na divoké vodě do obtížnosti WWII? Máš zájem se naučit či zdokonalit v záchraně či sebezáchraně na vodě této obtížnosti? Plníš si kapitánskou zkoušku a chceš získat potřebnou praxi v těchto oblastech? Pak je tento praktický seminář určen právě pro tebe.

Autor: Jana Karaová  •  Vydáno: 13.5.2018 22:45  •  Přečteno: 512x

Plachtění na Orlíku

O víkendu 21. - 22. 4. 2018 dáváme na Orlíku na vodu HEBE IV. Chce se někdo přidat a zaplachtit si? Zdraví Zdenal Bližší informace u Hvězdáře.

Autor: Jan TIK Janouch  •  Vydáno: 14.4.2018 18:42  •  Přečteno: 560x

Archiv této kategorie