Zdroj: https://vodni.skauting.cz/zavody/viking-race-2019  •  Vydáno: 14.8.2019 9:34  •  Autor: Rys

Viking Race 2019

5. oddíl Česká Třebová Vás zve na 8. ročník tradičního závodu v rámci Poháru přístavů!

Propozice závodu

Závod se jede jako kombinovaný:

1. část se jede jako jachtařský závod na klasickém trojúhelníku
  2. část se jede bez plachet pouze na pádla (dřevěný vítr)
  3. část je dálková plavba a jede se kombinovaně na plachty i na dřevěný vítr

Mezi jednotlivými částmi bude možné plnit doplňujícími úkoly:

Jednotlivé části se hodnotí bodově 1. místo = 1 bod, 2. místo = 2 body, atd. Celkové pořadí je součtem všech bodů v jednotlivých částech závodu. Vše se jede i na čas a připočítává k celkovému času posádky dosaženém v předchozí části. Čas je rozhodující při rovnosti bodů z jednotlivých disciplín.

Závodní kategorie

Závod se jede ve věkových kategoriích Open – P550 a na jakémkoli jiném kolektivním plavidle, na kterém jde pádlovat a plachtit, např. oplachtěné devítikánoe, vikinská loď a další typy.

Závod je vypsán pro 3–5členné posádky v kategoriích vlčata, skauti, roveři, dospělí. Věkové vymezení je stejné jako na Skare a Třech jezech (bez dospělých kormidelníků).

Závod v jednotlivých kategoriích bude vypsán při minimálním počtu 3 účastníků z minimálně dvou středisek/přístavů. V případě menšího počtu budou jednotlivé kategorie sloučeny s věkově starší kategorií.

Zajištění akce

Startovné