Zdroj: https://vodni.skauting.cz/hkvs-hlasi/expedice-anna  •  Vydáno: 1.5.2019 7:30  •  Autor: Hvězdář

Expedice Anna 2020 – týden pod plachtami historické rybářské lodi Anny v okolí norského Bergenu

Expedice AnnaAkce jedinečná nejen zaměřením, ale i finanční dostupností. Staň se na týden členem posádky, nauč se základům námořnické latiny na pracovní lodi, ulov si vlastní večeři. Neopakovatelná příležitost plavby na dřevěné lodi starší než Titanic, která přes svůj věk splňuje všechny norské bezpečnostní předpisy pro charterové lodě určené ke komerčním pronájmům.

Nasajte romantiku historie i znovuzrození lodi na webu: www.sailboatanna.com

 

Pro koho? Akce je určena pro max. 7 člennou skautskou skupinu dospělých, účastníci od 16 let jsou možní po individuální dohodě.

Program: 15 m dlouhá loď Anna by se dala přirovnat k horské chatě. Nenabízí komfort, ale nevšední zážitky vyvážené prací a skromností drsné posádky. V plánu jsou jednodenní i vícedenní plavby, návštěva edukačních center se zaměřením na stavby severských lodí, mořeplavbu či přírodu. Nedílnou součástí akce budou služby na lodi, rybolov pro zajištění potřeb kuchyně a údržba lodi. 

Termín: Orientačně první týden v září, upřesnění podle dostupnosti letenek, ideálně nyní vychází pátek odpoledne 30. 8. odlet a pondělí 9.9.

Cena: odhad 6 000 Kč na osobu, tj. 400 Kč za den na lodi, cca 2 000 Kč za zpáteční letenku z Vídně, podle volby programu cca 300 Kč za hodinu jízdy na motor, 1 000 Kč za kotvení ve městech a na exkluzivních místech. Není započítáno jídlo, zavadla v letadle a vstupné do muzeí apod.
Po přihlášení kapitán vybírá nevratnou část poplatku ve výši 1500Kč.

Přihlašování, informace: Přes email hospodar@hkvs.cz, tel. 603 965 184 (Hvězdář) do 20. 5. 2019.

        

Více o Špagátovi – původně skaut ze Stodůlek, muž s osmiletou praxí komerčního rybáře na Aljašce, chce zpřístupnit silné severské zážitky i dnešní skautů a ukázat, že skautské dovednosti i dnešní přetechnizované době mají svůj nezastupitelný význam.