Zdroj: https://vodni.skauting.cz/z-nasich-vod/vikend-jizdy-a-zachrany-na-divoke-vode-kveten-2018  •  Vydáno: 13.5.2018 22:45  •  Autor: Jana Karaová

Víkend jízdy a záchrany na divoké vodě – květen 2018

Víkend jízdy a záchrany na divoké vodě – květen 2018Logo KLŠVS Ahoj, máš chuť se naučit či zdokonalit v jízdě na divoké vodě do obtížnosti WWII? Máš zájem se naučit či zdokonalit v záchraně či sebezáchraně na vodě této obtížnosti? Plníš si kapitánskou zkoušku a chceš získat potřebnou praxi v těchto oblastech? Pak je tento praktický seminář určen právě pro tebe.

Seminář obsahuje: Ovládání lodě (kánoe, raft, pramice P550, kajak), přejezd proudu, nájezd a výjezd z vracáku, základní jízda s P550 a kajakem na klidné vodě, plavání v tekoucí vodě, práce s házečkou v podmínkách divoké vody, záchrana tonoucích.

Kdy: 18.–20. května 2018

Kde: vodácký slalomový kanál v Roztokách u Křivoklátu – mapa

Pro koho: Pro vodní i suchozemské skauty od 15 let

Začátek: v pátek 18. května ve 20 hodin

Konec: v neděli 20. května v 16 hodin

Cena: 600,- Kč, platí se elektronicky, údaje k platbě obdržíš se zaslanou pozvánkou na seminář. V ceně je ubytování, dovoz a zapůjčení lodí, pronájem kanálu, strava od sobotní snídaně do nedělního oběda.

Přihláška: https://is.skaut.cz/Junak/Events/Education/Education/ParticipantInsert.aspx?ID_EventEducation=570

V rolovacím okně nastavit seminář a zapsat se.

Obsah kurzu: Součástí kurzu je teoretická i praktická příprava v oblasti jízdy a záchrany na divoké vodě do obtížnosti do WWII, která vychází z požadavků na kapitánskou zkoušku a na kurz vodní turistiky.

Uzávěrka přihlášek: 17. 5. 2018

Výbava:

Povinná výbava: dlouhý neopren, neoprenové boty (pevné boty), vesta, vodácká helma a pádlo

Doporučená výbava: házecí pytlík (házečka) s karabinou, špricka, loď.

Lodě: Budou zajištěny v rámci semináře. Máte-li vlastní loď, můžete si ji dovézt.

Ostatní: skautský kroj, ešus (jídelní miska), lžíce, hrnek, láhev na vodu (může být i obyčejná PET lahev), šňůra na prádlo, ramínko (na pověšení mokrého neoprenu), psací potřeby (zápisník a propiska), uzlovačka, čelovka (baterka), krém na opalování

Strava: Jídlo je zajištěno od sobotní snídaně do nedělního oběda. Páteční večeři si dovezte vlastní.

Ubytování: Spí se v budově, s sebou spacák, karimatku a přezůvky

Kontakt:

V případě dotazů či připomínek se obraťte na:

Martin PicekSilvestr

telefon 736409978