Zdroj: https://vodni.skauting.cz/novinky-2/100lete-jubileum-vodniho-skautingu-u-nas  •  Vydáno: 16.3.2018 12:41  •  Autor: Koblížek

100leté jubileum vodního skautingu u nás

Je tomu sto let, co byl v tehdejším Československu položen základ vodního skautingu.

„...Kolem poledne dorazila též druhá skupinka na tábořiště, kde již plápolal oheň a vařila se voda na čaj. Svlékli jsme se, prodělali několik cviků, načež jsme se šli někteří vykoupati do řeky. Po této osvěžující koupeli řádně jsme se najedli, vyfotografovali se ve velice romantické poloze, zahráli si na plíženou, ofotografovali se ještě jednou a odpoledne uteklo jako voda...“ Tak popsal skaut Bazika část úvodního výletu 1. oddílu vodních skautů, který se konal právě před sto lety – 3. března 1918.

Vodní skauting u nás slaví své již stoleté výročí - k tomuto jubileu byl na webu Aktuálně.cz vydán článek věnující se historii vodního skautingu a doplněný o unikátní historické fotografie.

V březnu 1918 vznikl první skautský oddíl, který začal cíleně dětem předkládat skauting ve spojení s vodáctvím.