Zdroj: https://vodni.skauting.cz/novinky-2/registrace-na-jarni-sraz-vs-spustena  •  Vydáno: 15.3.2018 19:39  •  Autor: Jakub Axman

Registrace na jarní sraz VS spuštěna!

Podzimní sraz Dneškem spouštíme registraci na jarní sraz VS 2018 v Loučovicích! Máš možnost se přihlásit do 28. března. Více informací v článku.

Základní informace:

Kdy: 6.–8. 4. 2018

Kde: ZŠ Loučovice 231, Loučovice, 382 76

Kontakt: srazyvs@hkvs.cz

https://srazyvs.skauting.cz/

http://vodni.skauting.cz/sraz-vs-usk

 

Na co se můžete na srazu těšit?

Podrobný program najdete zde: https://srazyvs.skauting.cz/.

V pátek se po zahájení a seznamovací hře podíváme na vaše oddílová videa. Chceš se inspirovat, co dělají ostatní oddíly? Jakou používají techniku? Jak to pak zpracovávají? Nezapomeňte se pochlubit, tento program záleží hlavně na vás!

Sobotní dopoledne bude věnováno přípravám Navigamu. Společně se pojedeme podívat na místo a přípravný tým pod vedením Šotka a Lůči podá potřebné informace a zodpoví vaše otázky. Pro zájemce bude domluvena exkurze na Kovářově, kde si budete moci prohlédnout nově zrekonstruovanou loděnici a kde momentálně probíhá rekonstrukce základny.

 

Sobotní odpoledne bude tradičně probíhat v duchu poznávání místa srazu:

Splutí Vltavy z Vyššího Brodu

Splutí krásného úseku v tomto ročním období ještě bez davů turistů a plovoucích barů. Program je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zkušené.

Odborka Geocacher/Geocacherka

Zaujala členy nebo členky tvého oddílu odborka Geocacher/Geocacherka? Nevíš, o co jde a co vše je k tomu potřeba? Jak zařadit geocaching do oddílové činnosti? Co dělat v terénu, když přestane fungovat GPS? Program bude mít dvě varianty fyzické náročnosti, aby se ho mohl zúčastnit kdokoliv:

 

I sobotní večer bude věnován tématu Navigamu – přivezte s sebou své Navigamové kostýmy a pojďte si společně užít čínsky motivovaný večírek. Cílem programu je, aby si všichni dokázali v oddílech poradit s úkoly předprogramu.

 

V neděli nás čekají dva tradiční vzdělávací bloky, ve kterých se můžeš těšit na následující programy:

Zdravověda – maskovačka (Fižďa, Dáša) – workshop, jak maskovat různá zranění pro oddílovou činnost, závody, akce atp.

Zdravověda – první pomoc (Fižďa, Dáša) – první pomoc pro všechny, opakování pro ty, co už dlouho na žádném kurzu nebyli nebo se cítí nejistě.

Výroba kostýmu na Navigamus (Lůča) – rady a tipy, jak vyrobit kostýmy na Navigamus. Ukázka již vyrobených kostýmů. Můžete přivézt to, co již máte vyrobené a vzájemně si poradit s výrobou.

Lodní komise (Flint) – Jak na optimální přípravu oddílu na letošní závody? Máte dostatečně zajištěné lodě pro případ cvaknutí? Neunikly vám praktické rady dostrojení lodí? Znáte novinky v letošních pravidlech? Upoutávka na nově koncipovaný závod “Sindibád Race”. Evergreen – významný posun projektu Severka.

Čeng Che (Vezír) – Kdo byl vlastně admirál Čeng Che? Zajímavosti z jeho života.

Perlorodky (Ondřej Simon z FŽP ČZU) – Zhoršování čistoty vody, napřimování toků a stavba přehrad vedly k vyhynutí perlorodky na většině našeho území. V současnosti přežívá jen na horních tocích několika řek, zejména na Šumavě a v okolí. Přednáška a následná diskuze bude zaměřena na to, proč je potřeba perlorodky chránit a kdy má ochrana přírody přednost před vodáckými aktivitami.

 

Registrace:

Registrace na sraz poběží v termínu 14.–28. 3. 2018. Informace včetně návodu na přihlašování najdeš zde: https://srazyvs.skauting.cz/ nebo zde: http://vodni.skauting.cz/sraz-vs-usk

 

Cena:

400 Kč pro účastníky

200 Kč pro lektory a organizátory

730 Kč pro nečleny Junáka

 

Změny oproti minulým srazům:

 

Chceš jet na sraz, ale máš malé děti a nemáš pro ně hlídání? Přesto se srazu můžeš zúčastnit, podrobnosti najdeš na webu.

 

Těšíme se na vás!

Tým srazů VS