Zdroj: https://vodni.skauting.cz/zavody/o-vorarskou-houzev-2018  •  Vydáno: 23.1.2018 12:27  •  Autor: Hvězdář

O vorařskou houžev 2018 - závod skautských plachetnic v Praze

O vorařskou houžev 2018 - závod skautských plachetnic v PrazePro pár posádek budeme mít loď na půjčení. Týden před SkaRe je ideální čas mít už připravené lodě a otestovat je i s posádkou na menším závodu. Přátelé z Českého Yacht Klubu pro nás letos opět otevírají kategorii skautských lodí, a tak je škoda příležitosti nevyužít.

Termín: 21. (a 22.) dubna 2018

Místo: Vltava v Praze - Podolí pod Vyšehradem, u Českého yacht klubu

Startovné: 300 Kč za loď

Účastníci: Na každé lodi max 3 závodníci, vždy minimálně jedna osoba nad 15 let (akce se koná bez omezení plavebního provozu). Při jednotlivých rozjížkách nemusí být celá posádka na palubě, ale účastník může závodit jen za jednu posádku.

Lodě: P550 s plochou plachet max 7 m2, bez přídavných plachet

Přihlášení: 28. 2. 2018 přes formulář (jedna přihláška pro více posádek)

Podrobné informace dostanou přihlášení účastníci na začátku března: Závod bude řízen podle ZPJ World Sailing, Soutěžního řádu ČSJ, Plachetních směrnic a vyhlášek ZK a Vypsání závodu. (Zkuste deskovku na jachtařké závody a pravidla z Kapitánské pošty č. 47, prosinec 2016, str. 14 ;-) )

Vypsání závodu

Předběžný harmonogram

9:00     zahájení přijímání přihlášek
  9:45     uzávěrka přihlášek
10:00     zahájení závodu – u stožáru na koruně hráze
10:45     start 1.rozjížďky

neděle

10:00     start rozjížďky druhého dne

Vyhlášení výsledků a ukončení závodu na verandě ČYK - čas dle dohody s přihlášenými účastníky.

Možnosti pro účastníky

Je možné zvolit jednodenní nebo dvoudenní účast. V budově ČYK je možné domluvit ubytování na podlaze a uvaření jídla v místním bufetu. Parkování při akci je možné na navigaci přístavního bazénu u ČYKu. Pro několik posádek je možné sjednat zapůjčení lodi do závodu. V Praze je možné domluvit uložení přívěsů s loděmi na nehlídaných uzamčených dvorech tak, aby se lodě mohly odvézt další týden rovnou na Skare.

Minulé ročníky

Kapitánská pošta 2017, číslo 49, červen 2017, str. 30