Zdroj: https://vodni.skauting.cz/hkvs-hlasi/kandidati-do-hkvs-na-obdobi-2016-2019  •  Vydáno: 22.11.2016 13:33  •  Autor: Hvězdář

Kandidáti do HKVS na období 2016-2019

HKVS Aktualizace 22. 11. 2016
Podle aktuálního složení kandidátů do HKVS se zdá, že v následujícím období posílí byrokracie a poklesne zájem o výchovu a vzdělávání.

Pozici hlavního kapitána vodních skautů kandiduje Cedník z Prahy společně s Kuldou z Mladé Boleslavi jako zástupkyní hl. kapitána.

Na pozice přístavných kandidují Pumpa z Neratovic(výchovná), Hvězdář z Prahy (hospodář), Koblížek - Simona Zatloukalová z Ostravy (organizační), Jakub Axman ze Žďáru n. Sázavou (organizační).

Jako členové revizní komise kandidují Čajíček z Liberce, Bobr z Prahy, Vojta Žižka z Prahy.

Kandidovat lze zasláním mailu na kandidatni()hkvs.cz se jménem a funkcí, o kterou má uchazeč zájem.

Nemáme ale žádného kandidáta na druhého výchovného. V tomto období jsme poznali, jak moc HKVS paralyzují nefunkční/neobsazené pozice, např. jsme za tři roky nedokázali dotáhnout vyvzorování vodáckých matrosek, neaktualizovali formuláře k volebním srazům vodních skautů a jen velmi omezeně jsme mohli podpořit naše vzdělávací akce. Výchovu a vzdělávání považujeme za stěžejní oblast činnosti HKVS, proto by bylo chybou neobsadit právě tuto funkci.

Pokud chceme, aby vodní skauti měli to nejlepší zázemí pro svou činnost, musíme se snažit, aby HKVS byl plně funkční. Pokud by výše uvedený stav byl i po volbách, bude moci HKVS fungovat převážně jako byrokratický orgán a účinný mrazák pro všechny nápady k rozvoji našich oddílů.

Pokud chcete vidět obecný popis funkcí do HKVS, je v Kapitánské poště z letošního června na str. 6. Konkrétní popis může dát každý ze současných členů. V praxi v HKVS každý dělá většinou to, co ho baví a naplňuje ;-)

Představení kandidátů

(Pokud dostaneme další, budeme je průběžně doplňovat.)

Čajíček – Roman Patočka (nar. 1969)

kandidát do revizní komise

Kvalifikace

Kromě vedení oddílu a spravování základny Seleška, jezdím hodně na vodu do WW IV (raft, kajak), zkouším i plachtit jak na jezerech tak na moři, každou zimu se zdokonaluji v eskymáckém obratu,  lezu po skalách či do jeskyní,  navštěvuji via farrate cesty po celé Evropě, hraju pingpong, pomáhám občas na lesních školách a kurzech s vodní záchranou.

Zaměstnaní

Pracuji jako "technik měření a regulace“ na Teplárně Liberec. Jinak pomáhám v elektroinstalacích a na zabezpečovačkách na skautských základnách či klubovnách.

Cedník – David Svoboda (nar. 1978)

kandidát na hlavního kapitána

Kvalifikace

Kromě stále menší pomoci v domovském oddíle a správě základny Korno v Českém krasu jezdím na vodu, lezu do jeskyní, pomáhám občas na lesních školách a kurzech s vodní záchranou a tak vůbec. Baví mě ovocnictví, roubování a vrtání se v hlíně. Jsem známý tím, že dokážu všechno krásně konstruktivně zkritizovat.

Zaměstnaní

Pracuji jako odborný asistent na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, kde jsem také studoval (RNDr., Ph.D.). Mým oborem je botanika‐mykologie, specializace lišejníky. Mimoto mám aprobaci pro učitelství biologie pro střední školy.

Bobr – Hana Dejmková

kandidát na člena revizní komise

Zaměstnaní

Hvězdář – Jan Fischer (nar. 1979)

kandidát na přístavného - hospodáře

Zaměstnaní

Kulda – Jana Karaová roz. Musilová (nar. 1981)

kandidát na zástupce hlavního kapitána

Zaměstnání

Vzdělání

Jazyky

Simona Zatloukalová – Koblížek (nar. 1991)

Kandidátka na Organizačního zpravodaje

Skauting:

Kvalifikace:

Dále:

Vzdělání

Jazyky

Vojta – Vojtěch Žižka (nar. 1989)

kandidát na člena revizní komise

Zaměstnaní

Pod vzletným názvem pracovní pozice se ve výsledku neskrývá nic zvláštního – spíše v práci dělám vše, co je potřeba. A to ať už jde o klasickou stavařinu, údržbu počítačové sítě, výrobu kuchyňské linky, nebo betonování „designových“ předmětů.

Jazyky

Jakub - Jakub Axman (nar. 1995)

kandidát na přístavného

Zaměstnání

Jazyky

Pumpa – Zuzana Pozlovská (nar. 1987)

kandidátka na výchovnou zpravodajku

Zaměstnaní

Ačkoliv jsem na VŠE v Praze vystudovala ekonomii a politologii, vždycky mě to táhlo k cestovnímu ruchu. Pracuji jako travel designer v Exclusive Tours v Praze. Náplní má práce je připravovat luxusní dovolené na míru, a to po celém světě. Mezi mé specializace, které jsou zároveň mou vášní, patří safari v Africe, zábavní parky v USA a poznávací dovolené (zejména Evropa a S Amerika).