Zdroj: https://vodni.skauting.cz/zavody/jablonecka-regata-2016  •  Vydáno: 22.9.2016 9:03  •  Autor: Jan TIK Janouch

Jablonecká regata 2016

Další ze seriálu skautských jachetních závodů je tady. V sobotu 1. října 2016 se koná 8. ročník Jablonecké regaty. Přijeďte si zlepšit své jachtařské dovednosti a potrénovat závodní techniku.

Program:
Pátek 31.9.
od 18:15 ve Skautském domě na Šumavě (přezůvky) - opakování pravidel, plachetních technik, meteo, popis trati, základy jachtingu. Letos výběrově nepovinné. Zaměření pro nováčky a ty, co chtějí si zopakovat pouze.
Sobota 1. 10.
9 hodin VD Mšeno, přehrada levý břeh - zahajovací nástup s upřesňujícími detaily rozjížděk, ihned start dle kategorií
17 hodin ukončení závodů, balení, slavnostní nástup s vyhlášením výsledků u loděnice.

Jablonecké Skare se jede podle pravidel skautských jachetních závodů.
Vyhlášené lodní třídy: P-550, Open = libovolná loď;

kategorie:
Q (žabky+vlčata – věk<12),
S (Skauti a skautky věk<16let),
R (R&R <19),
specialita: V (veteráni – věk>18) - bude-li zájem,
N (new or never) – 1 člověk v lodi ví a umí, ostatní (min. 2) se učí. Mix věků se předpokládá.

Pohár přístavů – prvních 6 lodí v každé obsazené kategorii přináší přístavu body, celkový vítěz obdrží pramici vodních skautů P-550.

Tratí je klasický trojúhelník, případně zkrácený dle větrných podmínek.

!! Oproti minulým ročníkům změna!!
Nelze mixovat, střídat posádku lodi do rozjížděk oproti nahlášenému složení a dané kategorii !!
Posádka nesmí během závodů měnit plachetní číslo.

Prosím o předběžné vyplnění přihlášek do závodů – změny na místě možné. Pokud chce někdo startovat ve vícero kategoriích/třídách, prosím vyznačte v přihlášce u jména. Pokusíme se zohlednit do rozpisu rozjížděk.

Startovné 50,-Kč/osobu nezahrnuje ubytování, naopak diplom a oběd (miska, lžíce, hrnek s sebou).

Prosím o přihlášení na Regatu do úterý 27.9.2016. Zájemci o ubytování dříve. Úschova lodí jako loni.

Uzávěrka jmenných přihlášek v pátek 22:00 (i elektronicky), výjmečně sobota 8:00 hodin !!

Na setkání se těší Logo (vodní skauti Jablonec) informace a pozvánka ke stažení

Zdroj ilustračního obrázku http://vodnivlcata.rajce.idnes.cz/Jablonecka_regata_2011/#DSCN2617.jpg