Zdroj: https://vodni.skauting.cz/novinky-2/rozlouceni-s-br.alim  •  Vydáno: 22.11.2012 22:58  •  Autor: Pavlík

Rozloučení s br. Alim

S velkým zármutkem oznamujeme, že ve čtvrtek 15. listopadu se na svou poslední plavbu vydal br. Alois Pučalík - Ali z Třebíče.

Ali

Ali na oslavě svých osmdesátin, 2012

Ali - vodní skaut, zakladatel vodáctví a vodního skautingu v Třebíči, kapitán oddílu, přístavu i kraje, místonáčelník, zpravodaj pro vodní skauty, člen i předseda zdravotní rady, vychovatel skautských generací, vůdce lesních škol vodních skautů včetně té první instruktorské, moudrý rádce desítek činovníků – bratr, bratr skaut.

A také manžel, otec, dědeček, lékař, dentista, zahrádkář, přítel, obecně angažovaný soused – člověk, pan člověk.

Kapitán Alois Pučalík - Ali.

Nedávno oslavil v kruhu své rodiny (pokrevní i té skautské) osmdesátku.

15. listopadu 2012 se však vydal na svou plavbu poslední za ten nejvzdálenější obzor. Není tam sám, jistě byl přijat do posádky bratra Štoka – Bimba, Hájka – Jacka, Vosátky – Grizzlyho a mnoha dalších, kteří tvoří jistotu třikrát pochovávaného a třikrát vzkříšeného českého vodního skautingu.

Dnes, ve čtvrtek 22. listopadu, jsme se spolu s mnoha bratry a sestrami i desítkami dalších občanů Třebíče s Alim rozloučili naposledy.

Bratře Ali, víme, že se zpovzdálí na nás díváš. Budeme se snažit, abys neměl důvod ztratit svůj charakteristický úsměv.

za všechny vodní skauty a skautky Vezír

Ali_krtenilodi

Ali při křtu nových kanoí, 1969