Zdroj: https://vodni.skauting.cz/z-nasich-vod/ovladas-vodacke-minimum  •  Vydáno: 18.4.2011 11:25  •  Autor: Hvězdář

Ovládáš vodácké minimum?

foto/obrázek poskytl(a): PytlíkJezdíš s oddílem na vodu? Víš, že nic nezanedbáváš? I ty neseš odpovědnost, tak se nauč alespoň minimum!

Dokážeš zareagovat bezchybně na tyto situace?

fotografie z www.raft.cz

Pokud jsi u některé z otázek zaváhal, nejezdi s oddílem na vodu, ale doplň si své vzdělání!

Zkouška vodáckého minima vznikla kolem roku 2000 a od té doby se plánuje její zařazení do RVČČJ. Zatím je definována jen Vyhláškou HKVS 7/2011 . Přesto, nebezpečí na vodě jsou stejná pro všechny a složení této zkoušky bude přínosné každému, kdo jezdí s oddílem na vodu.

Zkouška obsahuje základní znalosti z oblasti kanoistiky (včetně praxe do WWII), právních norem se vztahem k činnostem na vodě, ochrany zdraví, bezpečnosti a záchrany na tekoucí vodě (včetně praxe). Tyto znalosti jsou považovány za minimum proto, aby výprava na vodu zbytečně neskončila průšvihem.

Zkoušku vodáckého minima je možné jako bonus složit i na zážitkovém lesním kurzu Drager , a to pro všechny, kteří mají alespoň čekatelskou zkoušku. Praxe na vodě bude důležitou součástí kurzu, proto je vhodný i pro ty, kteří si nejsou svými vodáckými dovednostmi úplně jistí. Na Drageru se učíme životem.

Nezapomeň, že tato zkouška má nižší úroveň než Kapitánská zkouška a nepostačuje k samostatnému vedení oddílu s vodním zaměřením.