Kategorie: Novinky

Vyšla prosincová Kapitánská pošta!

KP2019/10Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Jak se vodní skauti staví k tématům předsněmové diskuze? Jak dopadly volby do HKVS? Splnily se plány prvního porevolučního Kapitanátu? Vyšlo 2. rozšířené vydání Vodácké příručky! Už ji máte? Nehodí se někomu pod stromeček? Přinášíme vám i další tipy na vánoční dárky! Představujeme plachetnici RS Feva. Pokud se chystáte pořídit vozík na lodě, přinášíme vám přehled možností a tipy, podle čeho vybírat. Představujeme metodické materiály, jak přiblížit dětem význam vody na Zemi. Jaká byla Expedice Anna na historické rybářské lodi? Váháte-li nad účastí v příštím roce, přečtěte si, co vás může čekat! To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v říjnové Kapitánské poště!

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

Úvodník
Zprávy z HKVS
Vodácké desetikoruny

Náš staro/nový rybníček HKVS
30 let od obnovení
Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce v druhém, rozšířeném vydání
Václav Helán: Žít se může, plout se musí. 50 let na řekách
Tipy redakce na vánoční dárky
Svět není dokonalý, ale některé plachetnice se dokonalosti mohou blížit – RS Feva
Není vozík jako vozík, zvláště ten na lodě – průvodce nákupem přívěsu na lodě

Metodika
Kolik tváří má voda?

Z našich vod
Expedice Anna
Kapka HKVS 2019
Jedinečná sbírka zapalovačů
Lahvovou poštou – Zavedeme Řád stříbrného krokodýla
Vodní skauti z Přibyslavi zahájili sezónu výletem do Prahy

Ze slovenských vod
Jasen 2019
Atlantída, prebuď sa! Aqua 2020

Kurzy
Kapitánská lesní škola může být tou nejlepší pro každého
Přihlašování na zlatý ročník Námořní akademie je za nejbližším rohem!
ČLK SEALs

Mokré dějiny zemí koruny české XXXIX. – Družina Čápů, Tortuga a Zbojníci

Termínka

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 1. 2020.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty