Kategorie: Novinky, Ostatní akce, HKVS hlásí

Pojeď na Eurosea

Eurosea logo Po úspěšném uspořádání semináře evropských vodních skautů v Plzni převzali žezlo Dánové. Další seminář s tématem „Jak mohu podporovat vodní skauting?“ se koná v Kodani letos na podzim – 19. – 23. 9. 2012. Pokaždé se snažíme na tuto významnou akci vyslat nějaké zástupce, takže i tentokrát hledáme nejlépe 2 zájemce.

O co se jedná? Eurosea je setkáním činovníků evropských vodních skautů. Z každé země většinou přijíždí dva zástupci, celkem je akce dimenzovaná na cca 60 účastníků. Cíle Eurosea 11 jsou následující:

• podporovat mezinárodní výměnu zkušeností a zdrojů
  • dohodnout se na průběžném sdílení programu a materiálu
  • poskytnout společná řešení pro individuální výzvy a příležitosti
  • zajistit, aby každý účastník měl možnost potkat se a diskutovat své názory se zástupci z jiných zemí
  • sdílet nápady na aktivity vodních skautů
  • vytvořit mezinárodní kalendář akcí vodních skautů, s tábory, závody, vzdělávacími akcemi atd.
  • vybrat a zvolit nové členy skupiny Odysseus

Účastníci by měli být činní na národní nebo regionální úrovni, účastnit se mohou také kapitáni oddílů se zájmem o mezinárodní skauting. V každém případě ale musí být schopni komunikovat v angličtině a používat elektronická média (mail, Facebook apod.). Nutná je také komunikace s HKVS před i po semináři a následná prezentace výstupů a získaných zkušeností.

Přihlášku je potřeba poslat do 15. června (přes HKVS), do 30. června bude zájemcům potvrzena účast. Účastnický poplatek činí 2300 DKK a zahrnuje transport z letiště, ubytování, jídlo od oběda 19. 9. do oběda 23. 9., materiály a dokumentaci k programům. Nezahrnuje pojištění, cestu a osobní útraty. Poplatek musí být uhrazen do 31. července. KVS nabízí, že účastnický poplatek uhradí, cestu si ale zaplatí každý sám. Je možné přijet dříve nebo odjet z Dánska déle, organizátoři nabízí pomoc s hledáním ubytování, které si hradí každý sám.

Před akcí je vhodné zapojit se do skupiny Eurosea 11 na Facebooku. Na mezinárodní večer každý přiveze vodní hru nebo aktivitu týkající se vodního skautingu maximálně na 10–15 min. Pokud možno také dovézt publikovatelné fotografie z různých aktivit vodních skautů. V případě zájmu je možné připravit si workshop nebo vést diskuzi při výměně osvědčených praktik.

Kompletní informace od organizátorů (pdf, v angličtině). Přihlášku zašleme na vyžádání.

Máte-li zájem o účast nebo nějaké dotazy, obraťte se na Lišku.