Kategorie: Novinky, Metodické aktuality

Novinky v sekci "Metodika"

Sekce "Metodika" na webu HKVS prošla aktualizací a nyní v ní naleznete ke stažení řadu metodických materiálů. Inovována byla také stránka, věnovaná programu pro vodní vlčata a žabičky.

Metodické materiály

V sekci "metodické materiály" nyní naleznete všechny metodické články a texty, které v posledních letech vyšly v elektronické Kapitánské poště či v časopise Skauting a které se věnují vodnímu skautingu a vodáctví. Zároveň je zde několik textů z instruktorských lesních škol VS nebo Stopařova příručka o jachtingu.

I do budoucna plánujeme další rozšiřování této sekce o aktuální materiály i starší texty. Pokud můžete i vy nějaký materiál nabídnout, neváhejte a pošlete jej výchovnému zpravodaji HKVS Pavlíkovi (vychovny@hkvs.cz).

V této sekci jsou zveřejněny metodické texty (tedy "jak na..."), další materiály o vodáckých tématech, které je rozebírají z jiného úhlu, naleznete i v sekci "materiály ke studiu".

Žabičky a vlčata

Také sekce "žabičky a vlčata" prošla inovací a aktualizací. Nyní se v ní dozvíte základní informace o Nováčkovi a plavbách pro vodní vlčata a žabičky, naleznete zde všechny čtyři sešity ke stažení i odkazy na eshop TDC k jejich případnému zakoupení.

Nechybí ani metodika - do doby vydání finální metodiky ke stezkám vlčat, světlušek a žabiček (předpoklad ústředí: začátek roku 2012), nabízíme alespoň základní minimetodiku, metodiku k symbolickému rámci Čolka a Žabky a pro zájemce též prezentaci k plavbám, vytvořenou pro jeden z programů na sraz kapitánů v Plzni.

Stáhnout si můžete také další podpůrné materiály, především obrázky a grafické prvky z plaveb k použití dle vašich potřeb (např. na diplomy, nástěnku, účastnické listy, pozvánky na akce apod.). Brzy by měly být dokončeny i další materiály: nálepka, diplomy a přehledová tabulka s výpisem všech aktivit.

Všechny dotazy k programu pro vlčata a žabičky směřujte na výchovného zpravodaje HKVS Pavlíka: vychovny@hkvs.cz.