en
Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Nové zápisy HKVS na webu

HKVS Máte-li zájem podívat se, co dělal HKVS v uplynulých měsících, můžete nahlédnout do zápisů. Nově přidán zápis ze Ústředního srazu kapitánů v Chotíkově, zápis z říjnového a listopadového jednání a z prosincového rozšířeného zasedání na Tortuze.

HKVS říjen

Říjnové zasedání se uskutečnilo netradičně u Pavlíka doma. Důvodem byla potřeba ve spolupráci s Dyttou, Slundou a Danou dotisknout a zkompletovat věci na sraz. Setkání to tedy bylo poměrně rušné, domácí atmosféra ale jistě napomohla i naší výkonnosti. Zavítala mezi nás také naJa.

Na programu jsme měli především Hodnocení kvality. Současná situace je taková, že připomínky k základním jednotkám (družina, oddíl, tábor, středisko) byly zahrnuty mezi ostatní připomínky a budou v nejbližší době diskutovány osobami zodpovědnými za dané jednotky. Komentáře, které bychom rádi zahrnuli do „výkladu pro VS", budou možná součástí přílohy k hodnocení, kde už jsou teď některé doplňující pokyny. Co se týče krajských kapitánů, musíme nejprve zjistit, jak by se jejich činnost měla v hodnocení promítnout. Zda by například stačilo doplnit některá stávající kritéria. Podle toho se domluvíme na dalším postupu. Diskuze o činnosti krajských kapitánů proběhne pravděpodobně na Tortuze. Nejvíce času nám zabral HKVS. V tomto případě jde totiž o vytvoření kompletního hodnocení, od vize až po jednotlivá kritéria a jejich úrovně. Začali jsme tedy pracovat na vizi. Pro začátek jsme se inspirovali již hotovými vizemi Náčelnictva a Výkonné rady, které jsou nám svým charakterem blízké. Dali jsme dohromady první návrh, na kterém se bude dále pracovat.

Dále nás Pavlík informoval, že ke konci roku opouští pozici šéfredaktora eKP. Je tedy potřeba najít náhradu, nejlépe tým lidí, kteří se o práci podělí.

V oblasti hospodaření se odehrály dvě důležité věci. NaJa dodala některé chybějící doklady a dodala prozatím elektronickou verzi účetnictví. Papírové vyzvedne Pavlík a umístí do archivu HKVS. Těsně před zasedáním jsme také založili nový účet u banky Fio kvůli úsporám za jeho vedení. Od 1. 1. 2012 bude platit následující číslo účtu: 2300183549/2010.

Pilným návrhem k programu bylo navržení možných termínů na ÚSK. Na srazu se ukázalo, že vhodnější je termín 13. - 15. 4. 2012. Pak ještě informace o zvolení krajského kapitána Karlovarského kraje, stal se jím Zdeněk Kunc - Dändy. Blahopřejeme a těšíme se na spolupráci.

Více přímo v zápisu.

HKVS listopad

Listopadové jednání proběhlo zase na tradičním místě na ústředí Junáka. Byli jsme oslabeni o Pavlíka, který se měl kvůli pracovním povinnostem účastnit přes Skype, ale nakonec se z důvodu neočekávaných problémů nemohl zúčastnit vůbec. Aneb, ani čtyřhvězdičkový hotel není vždy zárukou kvality.

Na programu jsme měli několik aktuálních věcí. Nejprve jsme řešili vyúčtování srazu. Potřebujeme ještě vyjádření revizní komise, a pak ho můžeme odevzdat.

Nejbližší budoucí akcí je společné zasedání na Tortuze, kde naše řady posílí nositelé řádu Stříbrného bobra. Dohodli jsme se na konečné verzi programu, aby mohl být rozeslán všem zvaným. Kromě obvyklého zhodnocení uplynulého roku - tj. zpráv krajských kapitánů a členů KVS - se budeme věnovat i problematice pokračování eKP, projektu Hodnocení kvality a samozřejmě návrhům na udělení vodáckých vyznamenání.

Kromě již známé potřeby najít tým, který bude pokračovat ve vydávání eKP, se objevila nová trhlina ve vodáckých redaktorech - s koncem roku Mikroskopka přestává psát Mod/kré stránky pro vlčata a žabičky. Najít plnohodnotnou náhradu v tak krátkém čase by pravděpodobně bylo velmi náročné, Pumpin plán je tedy prozatím takový, že by každé číslo tvořil jeden člověk, takže by zátěž nebyla až tak velká. Celé by to koordinoval jeden člověk, který by ale na oplátku nemusel všechno sám psát. Pokud víte o někom, kdo pracuje s vlčaty a žabičkami a mohl by s tvorbou MS pomoci, neváhejte se ozvat Pumpě (vychovna@hkvs.cz).

V úplném závěru jsme se ještě věnovali vizi kvalitního HKVS, kterou jsme dávali dohromady v říjnu. Bylo potřeba naši představu přizpůsobit požadavkům na rozsah, což se nám povedlo. Po dalším kole připomínkování budeme snad moci pokračovat tvorbou kritérií.

Více informací najdete v zápisu.

HKVS na Tortuze

Tradiční předvánoční setkání všech členů HKVS a nositelů řádu Stříbrného bobra proběhlo tentokrát 2. 12. Na programu toho bylo dost, o všem se můžete dočíst v zápise.

Zápis z ÚSK

O tom, co se dělo na ústředním srazu kapitánů, jste se už mohli dočíst dříve (Jak bylo na podzimním ÚSK?, Sraz očima účastníků), teď tedy ještě zápis.

print Formát pro tisk