en
Kategorie: Novinky, Ostatní akce

Klíč k městu Karla IV.

Klíč k městu Karla IV.V sobotu 10.11.2012 pořádá Přístav ORION Karlovy Vary a o.s. Skautů a skautek Lilie Karlovy Vary již 46. ročník tradiční městské hry „Klíč k městu Karla IV.“

V sobotu 10.11.2012 pořádá Přístav ORION Karlovy Vary a o.s. Skautů a skautek Lilie Karlovy Vary již 46. ročník tradiční městské hry „Klíč k městu Karla IV.“

Tato orientačně-recesní soutěž dětí vztahující se k historii a současnosti Karlových Varů a jeho zajímavostem probíhá v centru města, soutěžící při ní na stanovištích v lázeňské zóně města a v lázeňských lesích v jeho nejbližším okolí plní recesní úkoly zaměřené na týmovou spolupráci, nejrůznější dovednosti a v neposlední řadě pobavení soutěžících a zodpovídají otázky týkající se historie i současnosti našeho města, jeho zajímavostí či významných osobností s ním spojených. Celodenní hra se koná každoročně pod záštitou primátora města Karlovy Vary. Účastní se jí skauti i široká veřejnost nejen z Karlových Varů a okolí, ale i z dalších měst České republiky. Vítězné hlídky tradičně odměňujeme symbolickým povýšením do rytířského řádu od krále Karla IV., drobnými věcnými cenami, památečními klíči a dorty.

Soutěž čtyř až pětičlenných hlídek (nemáte-li v oddíle dost členů, je možno spojit členy více oddílů) probíhá ve čtyřech kategoriích: vlčata (do 11 let), žabičky a světlušky (do 11 let), skauti (do 15 let), skautky (do 15 let). Pro soutěž bude hlídka potřebovat tužku a maximálně 8 papírových koulí. Budeme rádi, nastoupíte-li v kroji své organizace. Registrace hlídek probíhá od 8:00 na Šibeničním vrchu mezi ulicemi Bezručova a Máchova (mapa). Samotný start soutěže se odehraje v 9:00 tamtéž. Po skončení soutěže ve 14:00 bude pro hlídky a servistým zajištěno malé občerstvení (párek, chleba, teplý čaj). Vyhlášení výsledků za přítomnosti krále a císaře Karla IV. proběhne od 15:30 u Vřídelní kolonády.

Pokud máte zájem si zasoutěžit o klíče k městu Karla IV. se svým oddílem případně pomoci na některém ze soutěžních stanovišť jako člen servistýmu zkontaktujte prosím Bobra nebo Hvězdáře. Jste-li ze vzdálenějšího místa, můžete využít ubytování v naší skautské základně v Tašovicích. Cena ubytování je 40 Kč na osobu.

print Formát pro tisk