Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Co se dělo na lednovém zasedání HKVS?

vlajka HKVS 17. ledna jsme se sešli opět v Praze v počtu 5 volených členů KVS. Probrali jsme nemálo věcí, co přesně si můžete přečíst v právě zveřejněném zápise (sekce Z kapitánského můstku, Zápisy). Zde vám přinášíme stručný přehled.

Nejprve bylo do programu přidáno několik pilných bodů. Navíc jsme tedy probrali medaile Bronzového bobra - fyzicky jich zbývá už jen několik málo kusů, takže je potřeba vyrobit nové. Projednali jsme i jeden nový návrh na udělení medaile Bronzového bobra.

Výroční zpráva za minulý rok je ve výrobě, chybí zprávy některých krajských kapitánů. Na její přípravě spolupracuje Majda, která také nabídla, že by mohla zastávat funkci tiskové mluvčí vodních skautů. Její pozici i náplň práce musíme ještě vyjasnit.

Nemálo času nám zabralo probírání možností financování vydání Plaveb pro vodní vlčata a žabičky, které se snad už blíží. Vše momentálně závisí na nalezení nového ilustrátora a na tom, jak rychle plavby zpracuje. O něco lépe jsou na tom vodácké doplňky pro skauty a skautky, které doufejme vyjdou do jarního srazu.

Jarní sraz nás čeká zanedlouho, takže bylo potřeba dohodnout některé podrobnosti. Významnou součástí srazu bude předsněmovní diskuze, budeme se zabývat tématy souvisejícími s krojem, logem a názvem Junáka, novým programem, apolitičností a hodnocením kvality. Dohodli jsme se také, že komise budou mít jasněji stanovenou náplň práce a nebudou v programu zařazeny všechny proti sobě.

Dalším důležitým tématem byly časopisy. Pumpa a Pavlík nás seznámili s výstupy dotazníků ke Kapitánské poště a mod/krým stránkám (podrobně v zápise), a pak jsme řešili jejich podobu v příštím roce. Ve Skautingu na rozdíl od loňska nevyjde jedna velká vodácká příloha, ale budou se tam průběžně objevovat samostatné články. Oddíly, kterým stále mod/kré stránky nechodí, prosíme, aby se ozvaly Hvězdářovi, který bude za všechny vyjednávat s TDC (viz Stále vám nechodí mod/kré stránky?).

Vyřešili jsme i, jakým způsobem prezentovat stav odevzdaných dobrovolných desetikorunových příspěvků (výsledek je k vidění v lednové eKP), jak zapojit VS do projektu Hodnocení kvality a jak rozjet informační kanály založené pro vodní skauty na Křižovatce a ke kterým se můžete přidat (viz Nové infokanály na Křižovatce).

Chceme také zvýšit počet kapitánů oddílů s kapitánskou zkouškou, existuje i možnost, že by s jejím složením byly spojeny i určité výhody.

Hvězdář nás informoval o možnosti dodávání krojových doplňků činovnického kroje přes JUN. Pravděpodobně by se např. jednou za půl roku udělala větší objednávka, protože JUN nebude mít vše skladem. Také navrhl možnost zveřejňovat centrálně výsledky oddílů VS účastnících se různých neskautských vodáckých závodů (např. ČPV).

Posledním bodem programu byla možnost účasti na pražských slavnostech Navalis - vzhledem ke krátkému času na přípravu naší účasti letos se budeme pravděpodobně soustředit na rok 2013 (v roce 2012 bude v podobné době Navigamus).

Všechny podrobnosti si můžete přečíst v kompletním zápise.