Kategorie: Novinky, Články o vzděl. akcích

Běží přihlašování na Kapitánský kurz 2023 - posledních 5 volných míst!

Logo KLŠVS Kapitánský kurz je zaměřen na prohloubení (nejen) vodáckých znalostí a dovedností, načerpání další inspirace k vedení skautského oddílu a je zakončen kapitánskou zkouškou. Absolventi získají také osvědčení MŠMT Kurz vodní turistiky opravňující k vedení vodáckých skupin i v civilním životě (např. cestovní kanceláře, školní výpravy). Chybí ti kapitánská zkouška? Nepromeškej příležitost, kurz zabere tři víkendy a oba letošní srazy vodních skautů a žádný všední den!

Přihlašování je prodlouženo do 12. 3. 2023, zbývá 5 volných míst.

Termíny víkendů:

14.–16. 4. Jarní sraz VS  Znojmo
  5.–8. 5. Puťák po řece Orlice
  9.–11. 6. Plachetní víkend Poděbrady
  15.–17. 9. Víkend divoké vody  České Vrbné
  10.–12. 11. Podzimní sraz VS  Tábor

Jaká je náplň kurzu?

Úvodní víkend proběhne na Jarním srazu VS ve Znojmě. Pod vedením Hvězdáře se budeme v bazénu věnovat záchraně tonoucího a jak v oddíle plnit odborku Plavce. Dalším tématem bude příprava a vedení vodácké akce, kde se zaměříme na řízení rizika s Jelenem a specifika jídelníčku na vodáckých výpravách s Kuldou. Můžete se těšit také na vodu – na evropsky významnou lokalitu Meandry Dyje.

Na puťáku po řece Orlici pod vedením Jelena se jednak zaměříme na vedení skupiny na vodě, jednak na to, jak by měl skautský vodácký puťák vypadat. Poplujeme na těžko bez doprovodných vozidel a užijeme si vodáckou a tábornickou romantiku. Večery budeme věnovat programům zaměřeným na ideový rámec vodního skautingu.

Na plachetním víkendu se naučíš základy jachtingu pod vedením Hvězdáře a dalších lektorů. Naučíš se oplachtěnou P550 nejen ustrojit a ovládat, ale také zachránit po převrácení tak, aby mohla pokračovat v jízdě. Probereme také řešení vypjatých situací na vodě po právní stránce, nezapomeneme na odborku Jachtaře, uzly a tipy na program pro oddíl.

Víkend divoké vody strávíme na slalomovém kanále v Českém Vrbném. Stěžejními programy budou jízda a záchrana na divoké vodě, věnovat se ale také budeme fyziologii, péči o vodácký materiál a odborce Vodák/Vodačka. Programy povedou Šišule, Decibel, Cedník a další lektoři.

Závěrečný víkend proběhne na Podzimním srazu VS v Táboře. Těšit se můžeš na metodiku plavání pod vedením Cedníka, kulturu sdílené chyby s Jelenem, sdílení zkušeností z vedení oddílu vodních skautů, a v neposlední řadě na tradiční ples.

Účastnický poplatek:

7400 Kč za celý kurz.

V ceně je zahrnuto ubytování, jídlo, zapůjčení a doprava lodí a dalšího materiálu, pronájmy základen, bazénů, slalomového kanálu.

Pokud nenastanou nečekané okolnosti (např. výrazné zdražení nákladů, úbytek účastníků apod.) a na kurz se přihlásí více než 20 účastníků, 1000 Kč z účastnického poplatku bude vráceno na konci kurzu všem úspěšným absolventům se 100% účastí.

Přihlašování je přes SkautIS do 12. 3. 2023.

Další informace o kurzu najdeš na webu.

Kontakt:

Kulda (jana.karaova@skaut.cz)

Neváhejte se na nás obracet s dotazy a připomínkami.

Těšíme se na vás!

Za tým Kapitánského kurzu 2023 Kulda