Články o P550 rss

Velikost plochy plachet skautských lodí: kodifikace metodiky a výzva k přeměření

Výzva do oddílů: přeměřte Vaše plachty.
Dosud bylo na skautských jachetních závodech pouze vyžadováno dodržení maximální plochy plachet, ale bez definovaného způsobu měření. Věci se daly do pohybu s cílem tento zjevný nedostatek odstranit a jasněji definovat, co limit maximální plochy plachet v praxi znamená.

Autor: Guru  •  Vydáno: 21.10.2020 10:10  •  Přečteno: 2829x

Ceny lodí P550 a příslušenství

Prostřednictví Kapitanátu vodních skautů je možné objednat třídové lodě vodních skautů P550. Přinášíme aktuální ceník všech verzí lodi včetně vyobrazení a také některé dalších příslušenství, které je možné objednat.

Autor: Hvězdář  •  Vydáno: 1.2.2017 17:29  •  Přečteno: 7794x

Ušití jednoduché třícípé plachty (genua)

Těm, kteří nesledují stránky SKARE mohlo snadno uniknout, že pro letošní jubilejní ročník má uzávěrku přihlášek už 13. dubna, ale došlo i ke změnám v pravidlech. Nová pravidla lépe odpovídají tomu, jak se již Skare léta jezdí, ale došlo také k uvolnění omezení pro některé kategorie. Proto pro řadu z nás může být přínosný Efendiho návod na rychlé a laciné vytvoření genuy, kterou pravidla nově povolují.

Autor: efendi  •  Vydáno: 8.4.2014 15:10  •  Přečteno: 2632x

Takeláž pro malé sportovní lodě bez stěhů upínaček

Nově vyráběné závodní i sportovní plachetnice řádově kolem 10m2 plachet se vyrábějí bez stěhů a upínaček. Umožňuje to především kvalitní provedení stěžňů z kompozitních materiálů, které i při velmi štíhlém provedení většinou kruhového průřezu stěžně vykazují velkou pevnost v ohybu a pružnost. Vratipně (dolní ráhna) jsou do stěžně pevně vetknuta.

Autor: Oskar  •  Vydáno: 17.6.2013 17:02  •  Přečteno: 3230x

Inovace pramice P550

OskarPokud by někdo měl zájem o dlouho avizovanou úpravu P550
otiskujeme zde na webové stránce opět výkres potřebných dílů,
tj. výkres „ lubové latě“a „držáků lubové latě“. Všechny výkresy jsou z dílny „Oskarova Jacht servisu“ a prototypy byly řádně vyzkoušeny.

Autor: Oskar  •  Vydáno: 25.3.2010 16:56  •  Přečteno: 7448x