Kategorie: Aktuality o časopisech, HKVS hlásí

Vyšla říjnová Kapitánská pošta!

KP2019/10Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Najdete v ní informace k podzimnímu volebnímu srazu VS v Pardubicích, zprávu HKVS o činnosti 2016–2019, a protože dosud není přihlášen žádný kandidát, přinášíme přehled, co se bude nebo může dít dále. V srpnu nás opustil Jiří Zámečník – Taote, můžete se dočíst, co zajímavého během svého života zažil. I s benjamínky můžeme na schůzky do bazénu a vést plnohodnotný program, přinášíme tipy, jak na to. Chorvatsko je hezčí jak Karibik, jen musíš vědět, kam jít… reportáž a praktické informace, jak na takovou roverskou akci, najdete v článku Kolem Krku na kajaku. Co v létě dělali slovenští vodní skauti? Jaké byly letošní Tři jezy, Kapka HKVS? Jaká bude příští Kapitánská lesní škola VS? To vše a mnoho dalšího se můžete dočíst v říjnové Kapitánské poště!

Děkujeme za příspěvky došlé během léta, zveřejňujeme je postupně.

Co všechno můžete v této Kapitánské poště najít?

Úvodník
Zprávy z HKVS
Vodácké desetikoruny

Podzimní volební sraz
Zpráva HKVS o činnosti 2016–2019 pro ústřední sraz kapitánů
Jaký bude nový Kapitanát? A co se stane, když nebude?
Kdo kdy byl v Kapitanátu?
Kapitánská lesní škola vodních skautů
Výjimečný osud výjimečného skauta (Jiří Zámečník – Taote)
Takeláže
Kolejda

Metodika
Schůzky v bazénu s benjamínky

Z našich vod
Kapka HKVS – 1. víkend – Třebíč
Kolem Krku na kajaku
Napříč Prahou – přes tři jezy

Ze slovenských vod
Poznávej svet cez seascouting
Aquaeris – skautský pretek plachetníc na Slovensku

Mokré dějiny zemí koruny české XXXVII. – České lodě za Protektorátu B-M

Termínka

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 11. 2019.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky

Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce elektronické Kapitánské pošty