Kategorie: HKVS hlásí

Vyšla červnová Kapitánská pošta!

KP2018/04 Přináší spoustu informací, novinek a reportáží ze světa vodních skautů. Důležitým tématem tohoto čísla jsou srazy vodních skautů – jaký byl jarní sraz v Loučovicích? A na co se můžete těšit na podzimním srazu v Plzni? A jak se srazy pořádají? Potřebujeme organizátory! Plníte v oddíle vodácké výzvy? A jdou Tři orlí pera plnit na vodáckém puťáku? Přinášíme tipy, jak na to. Dále v tomto čísle najdete tipy na hry na vodě, jak zapojit do programu paddleboardy, jaké invazní rostliny a živočichy můžete vidět okolo vody, reportáž ze Skare nebo povídání, jaké byly první čs. lodě.

Co všechno můžeš v této Kapitánské poště najít?

Úvodník

Zprávy z HKVS

Vodácké desetikorun

Srazy vodních skautů

• Jarní sraz VS v Loučovicích
  • Hledáme pořadatele srazů
  • Podzimní sraz VS v Plzni

1. Krajské jamboree

Metodika

Vodácké výzvy

• Bezpečnostní pravidla pro plnění vodáckých výzev
  • Výzvy českých vodných skautov a ich využitie v prostredí vodného skautingu na Slovensku
  • Tři orlí pera na vodáckém puťáku

Příroda okolo vody – Aliens mezi námi aneb invazní rostliny a živočichové okolo vody

Typy plachetnic

Tipy na program

• Potápění lodí
  • Zazvonil zvonec
  • Házení vody
  • Rybí duše

Z našich vod

S paddleboardy na putovní tábor

Skare

ČLK SEALs – úvodní víkend

Navigamus – 6. Dovětek

Mokré dějiny zemí koruny české XXXII. – První čs. lodě

Termínka

Přílohy:

• Klíč k městu Karla IV.
  • Skare – výsledky
  • Napříč prahou – přes tři jezy – propozice

Pozvánky, zprávy a fotky z vašich akcí do Kapitánské pošty můžete posílat na mail: kp@skaut.cz.

Uzávěrka příštího čísla bude 10. 9. 2018.

Elektronickou Kapitánskou poštu si můžete stáhnout na adrese: vodni.skauting.cz/kapitanska-posta, kde je i verze pro tisk, nebo se na stejných stránkách přihlásit k jejímu odběru prostřednictvím emailu.

Mokré a Modré stránky
Jsou vodácké přílohy dětských skautských časopisů – Světýlko a Skaut. Přílohou je dostávají všichni dětští odběratelé těchto časopisů, registrovaní v jednotkách registrovaných s označením „vodní“. Informace najdete na webu vodni.skauting.cz/modkre-stranky, kde si je můžete i stáhnout.

Redakce Kapitánské pošty přeje všem krásné prázdniny!