en
Kategorie: HKVS hlásí

Vodácká příručka je v prodeji!

V této knize najdete nejen nejnovější metodiku kanoistiky s originálními ukázkami od naší reprezentace, ale i kompletní popis základů plachtění doporučeny Českým svazem jachtingu. Navíc se seznámíte s aktuální platnou legislativou pro pohyb na vodě i ve vodě. Kniha dále podává ucelený přehled záchrany a sebezáchrany na klidné i divoké vodě včetně metod výuky schválený Vodní záchrannou službou ČČK. To vše je doplněno popisem plaveckých způsobů a výuky plavání. Podstatnou část knihy pak tvoří ještě propracované metodiky vedení vodáckého oddílu, organizace výprav na vodu a vodáckých putovních táborů včetně návodů pro řešení krizových situací a popis specifik první pomoci. To vše je doprovázeno více než 600 fotografiemi, moderními kinogramy a přehlednými schématy.

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce vodních skautů 

Vodácká příručka ke Kapitánské zkoušce vodních skautů

 

Tato kniha shrnuje vše, co by měli znát a umět vedoucí – kapitáni a kapitánky oddílů vodních skautů, a ještě něco navíc. V této knize najdete nejen nejnovější metodiku kanoistiky s originálními ukázkami od naší reprezentace, ale i kompletní popis základů plachtění doporučený Českým svazem jachtingu. Navíc se seznámíte s aktuální platnou legislativou pro pohyb na vodě i ve vodě. Kniha dále podává ucelený přehled záchrany a sebezáchrany na klidné i divoké vodě včetně metod výuky schválený Vodní záchrannou službou ČČK. To vše je doplněno popisem plaveckých způsobů a výuky plavání. Podstatnou část knihy pak tvoří ještě propracované metodiky vedení vodáckého oddílu, organizace výprav na vodu a vodáckých putovních táborů včetně návodů pro řešení krizových situací a popis specifik první pomoci. To vše je doprovázeno více než 600 fotografiemi, moderními kinogramy a přehlednými schématy.

 

Autorský kolektiv: David Svoboda, Pavel Bár, Milan Bílý, Lucie Bláhová, Vladimír Cvrček, Václav Černík, Tomáš Fiala, Jan Fischer, Jiří Jelínek, Kateřina Kaderová, Jana Karaová, Bronislav Kračmar, Kristýna Králíčková, Tomáš Litera, David Milec, Michal Pavlů, Martin Picek, Renata Neumannová, Petr Němec, Petr O. Novotný, Alena Šerhantová

Vydal: Junák – český skaut, z. s., Tiskové a distribuční centrum, Hlavní kapitanát vodních skautů
První vydání, Praha 2017, ISBN 978-80-7501-118-3

print Formát pro tisk