Kategorie: HKVS hlásí

Vlajky vodních skautů

HKVS V platnost vstoupila nová vyhláška HKVS upravující pravidla kolem vlajek vodních skautů. Společně s vyhláškou přinášíme také aktuální vlajkový registr, přehled četností vlajek a vektorové šablony pro tisk základních vlajek.

„Vodáci jsou fangličkáři“, tak uvedl Grizzly – Mirko Vosátka, článek v Kapitánské poště z roku 1992. Poukazoval na využívání vlajek v oddílech vodních skautů, které mělo již od první republiky svůj řád a pravidla. Dnes jsou všechna pravidla tak stará, že jen majitelé dobrých archivů dokážou vyhledat původní přepisy. Proto jednotlivé metodiky, do kterých se pravidla přepisují, si někdy i odporují. Vyhláška HKVS má za cíl určit jednoznačně vzhled vlajek a pravidla pro jejich přidělování tak, aby mohly plnit svou identifikační funkci.

Vedle samotné vyhlášky vám můžeme nabídnout další podpůrné materiály:

Zatímco standarty oddílu se pořizují jen výjimečně, tak vlajky se používají často a jsou potřeba i ve více exemplářích. Proto nabízíme možnost hromadných objednávek tisků vlajek. Ceny nezávisí na vzhledu vlajky, ale na počtu kusů od velikosti. Proto je jedno, zda vlajka bude mít jen pruhy ze dvou barev, nebo na ní bude složitý barevný motiv, ale pokud se vlajek objedná 20 na místo 3, může být cena za kus až čtvrtinová. Pokud o vlajkách tedy uvažujete, dejte nám vědět, abychom objednávky mohli sloučit do jedné. Poptávejte dokonce února u Hvězdáře ideálně přes webový formulář, tel. 603 965 184, hospodar+hosporar()hkvs.cz.