en
Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Víkend divoké vody - červenec 2018

Chceš se naučit jízdě na divoké vodě (obtížnost do WW II) nebo se ve své jízdě zdokonalit? Chceš se naučit záchraně a sebezáchraně na divoké vodě nebo se v těchto dovednostech zdokonalit? Plníš kapitánskou zkoušku a chceš získat praxi na divoké vodě? Nebo se jenom chceš naučit něčemu novému?

Přihlas se na seminář Víkend divoké vody!

Hlásit se mohou náhradníci.

Ovládat loď (kanoe, kajak, raft), přejíždět proud, vyjíždět a najíždět do vracáku, naučit se plavat v tekoucí vodě, zacházet s házečkou, zachraňovat tonoucí a jejich vybavení, řešit krizové situace na WW, ale také poznat nové kamarády a strávit s nimi celý víkend na vodě.

Kdy: 27. - 29. červenec 2018 (zájemci mohou přijet už 26.7.)

Kde: vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic - vodácký areál Lídy Polesné v Českém Vrbnémmapa České Vrbné

Pro koho: pro všechny vodní i suchozemské skauty, od 15ti let. Nezáleží na zkušenostech, ale na nadšení a odhodlání.

Začátek: v pátek 27. (26.) července v 20:00

Konec: v neděli 29. července v 16:00

Za kolik: 750,- Kč (platba na místě po příjezdu) - v ceně kurzu je strava, ubytování (za stan), pronájem zájemí, půjčení a doprava lodí a materiálu, platba za loď do kanálu

Přihláška: Přihláška na víkend divoké vody

Uzávěrka přihlášek: 17. června 2018
Vyplňte přihlášku pečlivě. Na jejím základě se bude dávat dohromady potřebné vybavení, proběhne rozdělení do skupin a budou se konkretizovat přednášky a praxe. Účast na kurzu je omezená, a tak přihlášení na kurz neodkládej.

 divoká voda

Obsah kurzu
Součástí kurzu je teoretická i praktická příprava na divokou vodu, která vychází z požadavků na kapitánskou zkoušku a na kurz vodní turistiky. Pod dohledem zkušených lektorů se tak budete moci naučit nebo zlepšit svoji jízdu a ovládání lodě na divoké vodě. Vyzkoušíte si sebezáchranu a záchranu, naučíte se používat ochranné a záchranné pomůcky, zacházet s házečkou a používat ji při záchraně tonoucího a materiálu. Poznáte, jaké vybavení je vhodné a jaké ne, které lodě jsou vhodné na jakou vodu a jak je na dané vodě ovládat. K praxi je vyhrazeno až 10 hodin na umělém slalomovém kanále, kde si budete moci všechno vyzkoušet.

Výbava
Povinná výbava: dlouhý neopren (long john), neoprenová bunda (vodácká bunda), neoprenové boty (pevné boty), vesta s bezpečnostním popruhem a vodácká helma.

Doporučená výbava: házecí pytlík (házečka) s karabinou, vlastní pádlo, špricka, loď.

Výbava na divokou vodu je při jízdě nejvíce podceňovanou částí. Sežeňte si (půjčte si), prosím, co možná nejvíce kompletní výbavu. Počítejte s tím, že ve vodě pár hodin strávíte, proto věnujte své výbavě náležitou pozornost. Existuje spousta půjčoven, kde si lze za relativně malý poplatek toto vybavení půjčit.

Lodě
Lodě budou zajištěné centrálně. Pokud však máte vlastní loďku a chcete na ní jezdit, tak si ji můžete přivézt.

Strava
V ceně kurzu jsou zahrnuty sobotní a nedělní snídaně, dva teplé obědy hned po příchodu z kanálu a sobotní večeře. Páteční večeři si účastníci zařizují samostatně.

Ubytování
Spí se ve vlastním stanu ve spodní části kempu (místo, kde začíná část kanálu s označením č. 5).

Kontakt
Jakékoli dotazy, přání, připomínky či stížnosti mile a rád zodpoví

Tomáš Fiala, Fialík | tomas.fiala@email.cz | 605413789

Akce je pořádána HKVS.

print Formát pro tisk