Kategorie: Ostatní akce, HKVS hlásí

Lodní tesař 2015 - i ty můžeš mít opravdu vlastní loď

foto/obrázek poskytl(a): Microsoft-klipartChceš si opravit loď, nebo postavit zcela novou? Oplachtit pramici a nebo i kánoi? Naučit se práci se dřevem, laminátem či plastem? Pak právě pro Tebe je určen tento výběrový kurz.

Druhý ročník kurzu se bude konat na stejném místě tj. na Sečské základně, poslední srpnový týden 2015 a máme pro vás tři tématické celky:

1. Hlavním nosným programem, bude opět stavba dřevěné lodi metodou sešij a slep. V nabídce jsou tentokrát tři lodě: Hand Troler "Brightsides"; Shelback dinghy 11; Oonagh 11,2“
  2. V případě zájmu ukážeme nebo pomůžeme oplachtit naší P550ku, či jinou pramičku.
  3. Pomůžeme Vám zachránit Vaší loď, nejlépe starou kanoi.

Jako přidružený program, bychom chtěli pozvat odborníka na opravy a přestavby plastových lodí.

A úplně samostatnou kapitolou je nabídka: "Přivezte to co jste loni započali a pojďte to u nás dokončit."

Pokud nám bude přát počasí více než loni, rádi bychom v rámci kurzu, uspořádali závod oplachtěných kanoí, nebo plachetní hru na vodě, tj. aktivity, u kterých si nejlépe ukážeme, jak správně platchtit.

Samozřejmě budou součástí kurzu i teoretické přednášky a debaty, které se loni provozovali hlavně při a po jídle a o večerech poněkud volnější formou, ale bez ztráty odbornosti. Tak jako loni, je náš kurz odevřen i pro neskautskou veřejnost a rodinné příslušníky. Nevím, zda je technicky možné překonat loňskou gurmánskou orgii, proto se těšíme na to, že "jen" udržíme laťku stravování z prvního ročníku.

Tak neváhejte a přihlašte se, kdo chcete proniknout do tajů stavby a úpravy vlastní lodi. Po zkušenostech z minulého ročníku více omezíme počet účastníků, abychom se Vám mohli opravdu plně věnovat.

Základní data

Termín: So 22. – So 29. srpen 2015
Přihlašování: do 1. 4. přes webový formulář, nebo do naplnění kapacity 10 osob
Základní cena: 2 000 Kč
Místo: Seč, Základna pardubické Sedmičky
Kontakt: Hvězdář – tel. 603 965 184, hospodar()hkvs.cz
Pořadatel: Junák, Kapitanát vodních skautů

Cena se všemi detaily

Cena zahrnuje základní materiál, nářadí, vzdělávací materiály, ubytování a skromnou stravu po celou dobu kurzu. Pro neregistrované skauty je cena 2 500 Kč. V této ceně kurzu nejsou zahrnuty další náklady vztahující se na materiál a výkresy nutné jen pro tvoji vlastní vlastní loď - výše navržené lodě vyjdou v hrubé stavbě na cca tři až šest tisíc, u rekonstrukcí a přestaveb záleží na plánu prací. Celkové kurzovné bude určeno přesně podle vašich požadavků. Máš-li o kurz opravdu zájem a jen cena ti nedovolí účastnit se, napiš Hvězdářovi - zkusíme něco vymyslet.

Otevíráme se rodnninému skautingu - nemusíš přijet sám a své milé nechat doma. Místa pro návštěvy bude dost a kolem Seče je krásně. Za doprovod budeme vybírat 1600 Kč (tj. 200Kč/den).

Pozvánky