en
Kategorie: Ostatní akce, HKVS hlásí

Expedice Anna 2020 – týden pod plachtami historické rybářské lodi Anny v okolí norského Bergenu

Expedice AnnaAKTUALZOVÁNO 2 (další termín)
Akce jedinečná nejen zaměřením a vstřícná finanční dostupností. Staň se na týden členem posádky, nauč se základům námořnické latiny na pracovní lodi, ulov si vlastní večeři. Neopakovatelná příležitost plavby na dřevěné lodi starší než Titanic, která přes svůj věk splňuje všechny norské bezpečnostní předpisy pro charterové lodě určené ke komerčním pronájmům.

Po úspěchu první expedice (čti v Kapitánskou poštu - prosinec 2019), chystáme pro letošní rok už dvě výpravy. Nasajte romantiku historie i znovuzrození lodi na webu: www.sailboatanna.com

 

Pro koho? Akce je určena pro max. 7 člennou skautskou skupinu dospělých, účastníci od 16 let jsou možní po individuální dohodě.

Program: 15 m dlouhá loď Anna by se dala přirovnat k horské chatě. Nenabízí komfort, ale nevšední zážitky vyvážené prací a skromností drsné posádky. V plánu jsou jednodenní i vícedenní plavby, návštěva edukačních center se zaměřením na stavby severských lodí, mořeplavbu či přírodu. Nedílnou součástí akce budou služby na lodi, rybolov pro zajištění potřeb kuchyně a údržba lodi. 

Termín:

  • 4.-14. 6. 2019 (upraví se podle dostupnosti letenek)
  • 3.-11. 8. 2019 (viz Shetlandy)
  • 12.-22. 9. (upraví se podle dostupnosti letenek)

Cena: Pro desetidenní akci odhadujeme 16 tis. Kč, ale závisí na programu a spořivosti:
1000 Kč za den plavby na lodi (vč. pohoných hmot, kotvení a základních potravin na lodi), cca 5 tis. Kč za zpáteční letenku. Není započítáno jídlo, zavadla v letadle a vstupné do muzeí apod.

Expedice na Shetlandy: (pro lehce zkusené, max 6 lidí, cena 1200,- den plavby) Poplujeme společně s další lodí, bývalou velrybařskou postavenou také v roce 1907, která se učastnila valečné operace za 2. světové valka - tzv. Shetland Bus, kdy norské rybařské lodě odvaželi z Norska uprchlíky před Hitlerem a zpět pašovali zbraně a agenty. 6.-8. srpna je v Lerwicku oslava teto valečné operace.


Přihlašování, informace: Přes email hospodar+anna@hkvs.cz, tel. 603 965 184 (Hvězdář) do 31. 1. 2020.

        

Více o Špagátovi – původně skaut ze Stodůlek, muž s osmiletou praxí komerčního rybáře na Aljašce, chce zpřístupnit silné severské zážitky i dnešní skautů a ukázat, že skautské dovednosti i dnešní přetechnizované době mají svůj nezastupitelný význam. 

 

print Formát pro tisk