Oslavy 100 let VS rss

Souhrn doprovodných akcí vztahujících se k oslavě 100 let světového a českého
vodního skautingu. Články může přidávat každý registrovaný uživatel. Před napsáním
prvního článku může být užitečné shlédnout videonávod. Pro nahrávání obrázků a příloh
je nutné kontaktovat administrátory.

Počátky vodního skautingu ve světě se datují do druhé poloviny roku 1910. V říjnu tohoto roku je v Anglii vytvořen odbor pro vodní skauting (Sea Scouts). První oddíl vodních skautů byl na území dnešní ČR založen již v r. 1912. V současné době je v Junáku registrováno přes 3.200 vodních skautů ve více jak 150 výchovných jednotkách, čímž se řadíme mezi nejpočetnější skupinu vodních skautů v Evropě.

Lampiónová plavba 2012

Liberečtí vodní skauti každoročně na svatého Jiří připravují pro veřejnost lampionovou plavbu po přehradě. Letos tak společně oslaví 100 let českého skautingu.

Autor: Spacák  •  Vydáno: 5.4.2012 14:58  •  Přečteno: 1463x