Kategorie: Novinky, Informace o srazech vodních skautů

Podzimní sraz se blíží!

Podzimní sraz se blíží!Podzimní srazDruhá várka informací o podzimním srazu v Opařanech :)

Již jsme mezi Vás, všeobecný lid vodácký, vypustili informace o tom, že sraz se bude konat 7. - 9. 11. a budou nás hostit Opařany, registrace na sraz poběží v termínu 6. - 19. 10., tak se nezapomeňte přihlásit! :)

Důležité informace!

• Datum konání: 7. – 9. 11. 2014
  • Místo konání: ZŠ Opařany, č. p. 165, 391 61 Opařany
  • Přihlašování: 6. - 19. 10. na www.vodni.skauting.cz, v případě jakýchkoli problémů kontaktujte Lůču (Lucie Kolářová) na srazyvs(a)hkvs.cz
  • Účastnický poplatek: 350 Kč při včasném zaplacení zálohy nebo 400 Kč na místě
  • Placení: nevratnou zálohu 200 Kč je nutné zaplatit do 24. 10. na účet KVS 2300183549/2010, jako variabilní symbol uveď číslo přístavu nebo střediska a do poznámky pak kód, který obdržíš v potvrzovacím mailu o přijetí přihlášky. Platíš-li za více osob najednou, uveď kódy všech, za které platbu posíláš!

Již teď Vám prozradíme, že je pro Vás opět připravena prohlídka opařanských dominant a zajímavých míst, například:

• Milevský klášter – nejstarší jihočeský klášter založený již ve 12. století,
  • Stádlecký řetězový most – poslední empírový řetězový most v České republice, který původně spojoval břehy Vltavy u Podolska, načež byl prohlášen za národní technickou památku a mezi léty 1960 – 1975 rozebrán a přemístěn na své nynější místo na řece Lužnici,
  • Dětská psychiatrická nemocnice – významná památka, jejíž historie sahá až k Přemyslu Otakaru II., po mnoha přestavbách byla v místní rezidenci zřízena psychiatrie pro dospělé, která byla v roce 1924 nahrazena dětskou psychiatrickou péčí.

Ani na tomto podzimním srazu nebude chybět již tradiční ples! Letošní téma plesu bude rej literárních a filmových postav.

Z dalšího programu se můžete těšit na následující:

• Novinky lodní a výchovné komise,
  • Informace o Eurosea 2014 a připravovaném Navigamu 2015,
  • Zhodnocení závodu Napříč Prahou přes tři jezy,
  • Vyprávění o plavbě plachetnice La Grace,
  • Kovářov – zkušenosti s financováním rozvoje a provozu základy Kovářov,
  • Podpora novým oddílům – informace pro zakladatele nových vodáckých oddílů a rady od zkušených kapitánů formou moderované diskuze,
  • Slackline a mnohé další!

Další informace budou průběžně zveřejňovány na zde a na Facebooku.

Těšíme se na Vás!

přípravný tým srazů VS