Kategorie: Novinky, HKVS hlásí

Víkend divoké vody - podzim 2015

Chceš se naučit jízdě na divoké vodě (obtížnost do WW II) nebo se ve své jízdě zdokonalit? Chceš se naučit záchraně a sebezáchraně na divoké vodě nebo se v těchto dovednostech zdokonalit? Plníš kapitánskou zkoušku a chceš získat praxi na divoké vodě? Nebo se jenom chceš naučit něčemu novému?

Přihlas se na seminář Víkend divoké vody!

Ovládat loď (kanoe, kajak, raft), přejíždět proud, vyjíždět a najíždět do vracáku, naučit se plavat v tekoucí vodě, zacházet s házečkou, zachraňovat tonoucí a jejich vybavení, řešit krizové situace na WW, ale také poznat nové kamarády a strávit s nimi celý víkend na vodě.

Kdy: 2. - 4. října 2015

Kde: umělý slalomový kanál Roztoky u Křivoklátu - kanál Roztoky u Křivoklátu

Pro koho: pro všechny vodní i suchozemské skauty, od 15ti let. Nezáleží na zkušenostech, ale na nadšení a odhodlání.

Začátek: v pátek 2. října v 20:00

Konec: v neděli 4. října v 15:00

Za kolik: 600,- Kč (platba na místě po příjezdu)

Přihláška: Přihláška na víkend divoké vody

Uzávěrka přihlášek: 21. září 2015
Vyplňte přihlášku pečlivě. Na jejím základě se bude dávat dohromady potřebné vybavení, proběhne rozdělení do skupin a budou se konkretizovat přednášky a praxe. Účast na kurzu je omezená a tak přihlášení na kurz neodkládej.

divoká voda

Obsah kurzu
Součástí kurzu je teoretická i praktická příprava na divokou vodu, která vychází z požadavků na kapitánskou zkoušku a instruktora vodní turistiky. Pod dohledem zkušených lektorů se tak budete moci naučit nebo zlepšit svoji jízdu a ovládání lodě na divoké vodě. Vyzkoušíte si sebezáchranu a záchranu, naučíte se používat ochranné a záchranné pomůcky, zacházet s házečkou a používat ji při záchraně tonoucího a materiálu. Poznáte, jaké vybavení je vhodné a jaké ne, které lodě jsou vhodné na jakou vodu a jak je na dané vodě ovládat. K praxi je vyhrazeno 7 hodin na umělém slalomovém kanále, kde si budete moci všechno vyzkoušet.

Výbava
Povinná výbava: dlouhý neopren (long john), neoprenová bunda (vodácká bunda), neoprenové boty (pevné boty), vesta a přilba.

Doporučená výbava: házecí pytlík (házečka) s karabinou, vlastní pádlo, špricka, loď.

Výbava na divokou vodu je při jízdě nejvíce podceňovanou částí. Sežeňte si (půjčte si), prosím, co možná nejvíce kompletní výbavu. Počítejte s tím, že ve vodě pár hodin strávíte, proto věnujte své výbavě náležitou pozornost. Existuje spousta půjčoven, kde si lze za relativně malý poplatek toto vybavení půjčit.

Lodě
Lodě budou zajištěné centrálně. Pokud však máte vlastní loďku a chcete na ní jezdit, tak si ji můžete přivézt.

Strava
V ceně kurzu jsou zahrnuty sobotní a nedělní snídaně, dva teplé obědy hned po příchodu z kanálu a sobotní večeře. Páteční večeři si účastníci zařizují samostatně.

Ubytování
Na místě u kanálu v klubovně rakovnických vodáků. Spí se na postelích, palandách, letištích a na zemi.

Jakékoli dotazy, přání, připomínky či stížnosti mile a rád zodpoví vůdce akce
Tomáš Fiala, Fialík | tomas.fiala@email.cz | 605413789

Akce je pořádána týmem KLŠVS.